Shoukoku no Altair Mangası Animeye Uyarlanıyor!

Mahmut Paşanın Olaylarını Konu Alan Shoukoku no Altair Animeye Uyarlanıyor!

Kodansha’nın Aylık Shonen Sirius dergisinin resmi internet adresinde paylaştığı görsellere göre Shoukoku no Altair, animeye uyarlanacak. Animenin stüdyosu MAPPA olacak ve 2017 yılı içinde ekranlara gelecek.

Aniplex’in internet sitesi bir hafta kadar önce ”Project Altair” isimli bir video yayınlamış, ancak serinin ismi hakkında bir bilgi vermemişti. Bugün o serinin Shoukoku no Altair olduğu belli oldu. Aniplex’in geçen hafta yayınladığı ”Project Altair” videosu:

https://www.dailymotion.com/video/x55blg2_project-altair-cm-kazuhiro-furuhashi-x-mappa_tv

Serinin yönetmenliğini Kazuhiro Furuhashi (Getbackers, Rurouni Kenshin, Mobile Suit Gundam Unicorn) gerçekleştirecek.

Animenin resmi sitesi, pazar günü bitecek olan bir geri sayım aracı paylaştı. Aynı zamanda projeye ait bir de Twitter hesabı açtı.

Shoukoku no Altair

Shoukoku no Altair

Konu: Mahmut, Osmanlı İmparatorluğu’nda hizmet veren genç bir paşadır. Memleketi savaşa doğru sürüklenirken, karar merceği divan ikiye ayrılır. Hangi tarafın kazanacağı bir muamma iken düşmanları, dostları ve memlekete karşı kurulan komplolar arasında ülkesinin huzurunu korumak isteyen Mahmut Paşa elinden gelen her şeyi yapmak üzere göreve koyulur.

2007 yılında başlayan Shoukoku no Altair’in 17 cildi bulunuyor, 18. cildi de 17 Ocak’ta çıkacak. Bakalım seri beraberinde bizlere neleri getirecek? Şahsen stüdyo iyi bir iş çıkarırsa 2017 yılının en iyi serilerinden biri olarak görüyorum.

2017 serilerine yavaş yavaş geçerken, 2016 serilerinin de sonu yavaş yavaş geldi. 2016 animelerinden en beğendiğiniz animeyi ödüllü anketimizde oylamayı unutmayın!

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.