FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

Shoujo Mangalardaki Sinir Bozucu Klişe İkinci Karakter Anları

0

Hepimizin de bildiği gibi bu karakter; ana karaktere aşık olan ama hiçbir zaman mutlu sona kavuşamayan, ana karakter sevdiği çocukla çıkmaya başladığında tamamen unutulan, ana karaktere her koşulda her zaman yardım eden ama hiçbir şekilde karşılığını alamayan… Evet Shoujo Mangalardaki en trajik karakterden bahsediyorum.

Karşınızda en sinir bozucu klişe "ikinci karakter" anları:

1. Ana karakterin, ikinci karakterle çıkmaya başlayıp sonra onu terk etmesi.

Ao.Haru.Ride.Futaba

"Onun kalbi kırılmıştı. Ben ise onu sevdim, ona değer verdim ama o gitti."

Ana karakterimiz sevdiği çocuk tarafından reddedilir ve depresyona girer. Sonrasında hala reddeden çocuğu sevmesine rağmen diğer çocuktan ayrılması gerektiğinde ona umut vermeye başlar. Bu daha çok "Sahte ilişkimin biraz daha tadını çıkarıp ayrılma faslına sonra geçerim" kafası oluyor. Buna verilebilecek en iyi örnekler ise,

  •  Heroine Shikkaku – Kousuke Hiromitsu & Hatori Matsuzaki

Kousuke basketbolda okulun en iyisidir. Hatori'nin onun fotoğrafını yırttığını gördükten sonra ona ilgi duymaya başlar ve mangada önemli bir rol alır. *Spoiler Uyarısı*
Hatori ise Kousuke ile çıkarken Rita ile öpüşür.

Kousuke.Hiromitsu

Horimitsu.Kousuke

  • Ao Haru Ride – Touma Kikuchi  & Futaba Yoshioka

Futaba yanlışlıkla Touma'nın üzerine düşer ve ilk karşılaşmalarında Futaba'ya pek iyi bir izlenim bırakmaz. Touma bir süre sonra Futaba'yı daha iyi tanımaya, ondan hoşlanmaya başlar ve bunu itiraf eder. *Spoiler Uyarısı* İtiraftan sonra çıkmaya başlarlar. Touma Futaba'nın onu değil de Kou'yu sevdiğini gayet iyi biliyordur fakat her şeye rağmen onu kendine aşık edeceğini söyler. Tahmin de edeceğiniz gibi Kou, Futaba'ya aşkını itiraf ettikten sonra Touma ile ayrılırlar.

Touma.Kikuchikikuchi.touma

[nextpage title="Sıradaki"]

2. İkinci karakterin ana karakterin çocukluk arkadaşı olması.

childhood.love

Bu kısım saydıklarım arasında en acıklı olanı olduğu için göz yaşlarımı sildikten sonra yazıma devam edeceğim. Ana karakter ve ikinci karakter çocukluk arkadaşıdır, küçüklüklerinden beri her şeyi birlikte yaparlar. Sonrasında mangaya yeni bir karakter gelir ve her şeyi mahveder. Ana karakter o karakterin peşinden koşmaya başlar bununla birlikte çocukluk arkadaşıyla aralarına büyük bir soğukluk girer. Bir insan neden sürekli kötü davranan bir çocuk için çocukluk arkadaşını bırakır ki?

[nextpage title="Sıradaki"]

3. İkinci karakterin, ana karakterin aşık olduğu çocuğu ona aşık etmesi.

shoujo.manga

Başlıktan dolayı kafanızın karışması gayet doğal, merak etmeyin hemen açıklıyorum. Şimdi bu olayın aslı ana karakterimizin sevdiği çocuğun ana karakterimizi başka bir çocukla -ikinci karakterimizle- görmesinden kaynaklanan sahiplenme ve kıskançlık duygusunu yaşadıktan sonra ana karaktere aşık olduğunu anlaması. Aydınlanma yaşadığınızı umuyorum ve yazarın ikinci karakteri bunun için kullanmasının ne kadar acımasızca olduğundan bahsetmiyorum bile.

[nextpage title="Sıradaki"]

4. Ana karakterin ikinci karakteri sevdiğini söylemesi.

shoujo.manga

Eğer ana karakterimizin kafası karışıksa genelde çıkmaya başladığı ikinci karakteri sevdiği yalanını ortaya atar. İkinci karakterimiz çok iyi niyetli olduğu için onun ne kadar canını acıtsa da bu yalanın içinde yaşamaya ve ana karakteri mutlu etmek için elinden geleni yapmaya devam eder.

Peki sizin mutlu sona ulaşamayan bir ikinci karakteriniz var mı?

Önceki yazımız olan Holywood Yapımı Ghost in the Shell'den Yeni Görüntüler yazımıza göz atmak ister misiniz?

Fanzade Destek
Kaynak Aminoapp

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.