Orijinal Lise Animesi ‘Just Because!’dan Detaylar

Orijinal anime Just Because!’un web sitesinden bir fragman yayınlandı.

Siteden açıklanan hikayeye göre: Lisenin üçüncü yılının son sömestrında öğrencilerin az bir zamanı kalmıştır, herkes mezuniyeti beklemektedir. Birden eve o gelene kadar. Orta okuldayken uzaklaşmış bir sınıf arkadaşıydı. Kendine özel bir zamanda geldi ve onları bir araya getirdi. Lise hayatını tantana vermeden bitirmek isteyen öğrencilerin duygularına ara veren bir işaretti sanki.

Karakterler (soldan sağa doğru):

Hazuki Morikawa: Önceliği üniversite olan okulun konser bandosunun bir üyesidir. Ailesinin büyük babasından kalma bir çiftlikleri vardır. Sınıfta dikkat çeken biri olmamakla beraber romantik ilişkilere de ilgisi yoktur.

Haruto Soma: Mezuniyetten sonra güvenli bir işe sahip olan beyzbol takımı üyesidir. Erişemediği yaz yarışmasında başarılı olmayı ve hoşlandığı kişiye itiraf etmeyi planlamaktadır.

Mio Natsumi: Eita ve Haruto’nun orta okuldan beri arkadaşıdır. Üniversiteye girebilmeyi amaçlamakta ve bunun için çok çalışmaktadır. Orta okuldayken hoşlandığı kişiye olan karşılıksız hisleri hala onu etkilemektedir.

Eita Izumi: Nakil olan öğrencidir. Orta okuldan beri Haruto ile yakın arkadaşlardır. Arkadaşları ile bir araya gelmek için liseye nakil olmuştur.

Ena Komiya: Neredeyse kapanmak üzere olan fotoğrafçılık kulübünün ikinci sınıf üyesidir. Kulübü kurtarmak adına bir fotoğraf yarışmasına katılmayı planlamaktadır. İyi bir fotoğraf ararken Eita ve Haruto’nun yeniden bir araya gelmesine tanıklık eder.

Atsushi Kobayashi animeyi yönetirken Hajime Kamoshida senaryo ve Kiseki Himura da karakter tasarımından sorumlu olacak.