One Piece Film Gold’un Straw Hats Karakter Tasarımları Açığa Çıktı

13. One Piece filmi One Piece Film Gold‘un Straw Hats kıyafetleri için karakter tasarımları ortaya çıktı. Film 23 Temmuz’da Japonya’da yayınlanacak.

One Piece mangasının ve animesinin orjinal yaratıcısı Eiichiro Oda filmin yapımcılığını üstleniyor. Filmin senaryosunu Tsutomu Kuroiwa yazarken yönetmenlik koltuğunda  Hiroaki Miyamoto oturuyor.

one piece gold film

Ön satışta olan biletler Luffy çizimi de içerecekler.

One Piece, öncelikle sanat, karakterizasyon, mizah ve hikayesi olmak üzere birçok yönden olumlu eleştiriler aldı. Manganın birçok cildi Japonya’da en çok ilk baskısı yapılan kitap ve Oricon tarihinde 3 milyondan fazla satan ilk kitap olmak gibi birçok yayıncılık rekorları kırdı. 2013 yılında, dünya çapında 345 milyon satmasıyla tarihte en çok satan manga serisi oldu.

one piece gold 2

One Piece hikaye özeti:

Korsan Kral olarak tanınan Gol D. Roger,  Grand Line’da denize açılmasıyla en güçlü ve en kötü şöhretli olarak bilinmektedir. Roger’ın Dünya Hükümeti tarafından yakalanıp öldürülmesi tüm dünyada bir değişikliğe sebep olur. Onun ölmeden önceki son sözleri dünyanın en muhteşem hazinesi One Piece’in yerini ortaya çıkarır. Bununla birlikte One Piece ( Sahip olan kişiye sınırsız bir zenginlik ve ün bahşettiği söylenir.) hazinesine sahip olmak isteyen ve onu bulup Korsan Kral olmak isteyen insanlar Korsanların Altın Çağını başlatırlar.

17 yaşındaki Monkey D. Luffy alışık olunan korsanların dışındadır. Dişsiz, katılaşmış, zevk için köyleri basan alışılagelmiş korsanların aksine Luffy, saf bir merak, heyecanlı maceralar, yeni ve ilginç insanlarla tanışmak ve One Piece hazinesini bulmak için korsan olmuştur. Luffy ve tayfası Grand Line’a doğru seyahat ederken, çılgın maceralar, karanlık gizemler,savaşmak zorunda kalacakları düşmanlar da onları beklemektedir.