Yeni DEATH NOTE Filmi – Fragmanda Ana Karakterleri Görüyoruz

Warner Bros’un yapımcılığını üstlendiği yeni Death Note filmi  2016’da geçen versiyonunun fragmanı birkaç saat önce yayınlandı. Sōsuke Ikematsu, Masahiro Higashide, Masaki Suda  gibi oyuncuların rol aldığı filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Death Note Konusu:

Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata’nın 2003-2006 yılları arasında yayınlanan doğa-üstü gerilim mangası, Light isimli bir gencin bir not defteri bulup bu deftere insanların isimlerini yazarak ölümlerine sebep olduğu bir hikayeyi konu almaktadır.
Light, dünyadaki suçlulara karşı bir savaş başlatıyor ve kedi-fare oyunu yetkililer ve kendine özgü dahi bir dedektifle başlıyor.

Yeni filmin hikayesi günümüzde geçmekte. 2016’da son derece gelişmiş bilgi toplumu küresel siber-terörizm ile kuşatılmış durumdadır. Dedektif L ve Işığın DNA’sını taşıyan yeni karizmatik figürler ortaya çıkar. İki dahinin halefleri, dünyadaki 6 adet Death Note’un savaşını sürdürecekler.

 

Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinin bu yılın 10. sayısında yine  bu yılın live-action Death Note filminin oyuncu kadrosu yer aldı. Filmin starları:

Sōsuke Ikematsu (The Last Samurai’da Higen, MOZU’da Kazuhiko Shingai) – L’in varisi ve dünya çapında ünlü dedektif Ryūzaki’yi canlandıracak.


Ikematsu_sosuke

Masahiro Higashide (live-action Parasyte’da Hideo Shimada, live-action Ao Haru Ride’da Kō Mabuchi)- Death Note’un izini süren Tsukuru Mishima’yı canlandıracak.

masahiro-higashide

Masaki Suda (live-action Assassination Classroom’da Karma Akabane, live-action Kuragehime’de Kuranosuke Koibuchi)- Kira’ya inanan siber terörist Yūgi Shion olarak karşımıza çıkacak.

Masaki_Suda

Filmin resmi web sitesindeki açıklamaya göre, film, sonbaharda Japonya’da gösterime girecek.

Shinsuke Sato’nun yöneteceği film, daha önceki iki filmin -2006’daki Death Note ve Death Note: The Last Name– yasaklanan devamı niteliğinde olacak. Denizaşırı ülkelerde çekilecek olan filmin dağıtımcılığını ise Warner Bros üstlenmiş.

Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata‘nın 2003-2006 yılları arasında yayınlanan doğa üstü gerilim mangası, Light isimli bir gencin bir not defteri bulup,bu deftere insanların isimlerini yazarak ölümlerine sebep olduğu bir hikayeyi konu alıyor. Light, dünyadaki suçlulara karşı bir savaş başlatıyor ve kedi-fare oyunu yetkililer ve kendine özgü dahi bir dedektifle başlıyor.

Yeni filmin hikayesi de günümüzde geçiyor. 2016’da son derece gelişmiş bilgi toplumu küresel siber-terörizm ile kuşatılmış durumdadır. Dedektif L ve Işığın DNA’sını taşıyan yeni karizmatik figürler ortaya çıkar. İki dahinin halefleri, dünyadaki 6 adet Death Note’un savaşını sürdürecekler.

Yeni Death Note filmi sizce nasıl olacak? Yorum yapmayı unutmayın.