Kabaneri of the Iron Fortress Mobil Oyunu Animenin Devamını Ele Alacak

DMM Games, Tokyo Game Show 2016’da, Kabaneri of the Iron Fortress Tv animesinden esinlenilen bir akıllı telefon ve PC browser oyunu için Trifort ile birlikte çalıştıklarını açıkladı. Sıra tabanlı RPG’nin çıkış tarihi 2017 kışına ertelendi.

Kabaneri of the Iron Fortress Mobil Oyunu hikayesi, animenin bitişinden itibaren ele alınıyor ve oyunda  Ikoma ve Mumei gibi tanıdık karakterler yer almakta. Oyunda ayrıca orijinal animenin arkasındaki yapım stüdyosu Wit Studio’da tasarlanan orijinal karakterler de yer alacak. Kōtetsujō no Kabaneri: Akatsuki (Kabaneri of the Iron Fortress: Daybreak) romanının yazarı ve animenin genel koordinatörü Junpei Kasaoka, oyunun hikayesini de kaleme alıyor.

Kabaneri of the Iron Fortress Mobil Oyunu

Anime 7 Nisan’da ilk gösterimini yaptı ve 1 Temmuz’da sona erdi. Seri dünya çapında Amazon Prime ‘da yayımlandı. Serinin 2 derleme filmi ilk gösterimlerini Japonya’da 31 Aralık’ta ve 7 Ocak’ta yapacak.

Crunchyroll Kuzey Amerika’da seriyi İngilizce dublajlı olarak  Blu-ray Disc ve DVD’de yayımlama planları olduğunu açıkladı.

Steampunk– hayatta kalma – aksiyon oyunun hikayesi Hinomoto adındaki ada şehirde geçiyor. Burada insanlar, Kabane adı verilen çelik kalpli, zombivari yaratıkların tehdidinden korumak için istasyon adı verilen kalelerde saklanıyorlar. Sadece “Hayajiro” olarak bilinen silahlı lokomotifler bu istasyonlar arasında gidip gelebiliyor.