FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

Hayao Miyazaki Kendisi İle Çalışacak Genç Yetenekleri Arıyor

3

Studio Ghibli, Hayao Miyazaki 'nin son  filminde çalışacak animasyon sanatçıları aradığını duyurdu.  1 Ekim'den itibaren çalışmaya başlayacak animatörler için 3 yıllık bir sözleşme düşünülmekte. Ayrıca arkaplanda görev alacak kişiler de işe alınacak. Miyazaki'nin 76 yaşına gelmesinden dolayı artık son filmi olacağı için 3 yıllık sözleşmesi biten sanatçıların sözleşmelerinin uzatılabileceği de belirtilenler arasında.

Hayao Miyazaki

İşe alınacak adaylarda iyi düzeyde Japonca beklentisi olsa da geçmişlerinde deneyim sahibi olup olmamalarının önemsiz olduğunu. Ayrıca  yaşadıkları ülke konusunda bir sınır olmadığını da söyledi. 6 aylık eğitim sürecinden sonra, işbaşı yapacak olan çalışanlar Tokyo'daki Ghibli stüdyosunun yeri olan Koganei isimli binada olacaklar. Maaş ne kadar diye soracak olursanız da, 200,000 yen yani yaklaşık 6500 TL'den başlıyor. En düşük maaş olarak belirtilen bu. Ayrıca iş, yolculuk ve sigorta giderleri de sağlanmakta.

Filmin 2019 yılında yayınlanması düşünülse de, Ghibli Stüdyosu yapımcısı Suzuki Toshio, henüz çok az kısmın hazır olduğunu bu nedenle 2019'dan sonraya da sarkabileceği korkusu olduğunu söylemişti.
Kemushi no Boro'yu merakla bekliyoruz. Peki siz bu büyük stüdyoda görev almak ister miydiniz? Yorumda bulunun.

Önceki yazımız olan Kısa Anime ''Nora to Oujo to Noraneko Heart''ın Kadrosu Açıklandı yazımıza göz atmak ister misiniz?

3 Yorumlar
 1. Agrsv diyor

  hayalimdeki iş 🙁

 2. Btm diyor

  Nasıl başvuru yapabiliriz?

  1. Cosplay Türkiye diyor

   http://www.ghibli.jp/info/011243/ iş detayları burada. Japoncası olanlar okuyabilir.

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.