GAME OF THRONES Karakterleri ATTACK ON TITAN’da Yer Buldu

Hajime Isayama gerçekten ağır bir medya tüketicisi. Ya da en azından bunu yapmaktan hoşlanıyor. Kendisi Japon filmleri ve anime izler. Ayrıca manga okur ve oyunları ilgiyle oynar. Batı filmlerini takip ettiği ve televizyon izlediği de açık. Tabi bu etkiler Attack on Titan mangasında kendini gösteriyor.

Isayama’nın Japon kültür dergisi Febri’ye verdiği bir röportajda sorulan “ilham gelmediği zamanlarda ne yapıyorsunuz?” sorusuna verdiği şu cevap aslında bu durumu niteliyor;

 “Başka yaratıcı işlere dalıyorum. Yani filmler, diziler ve manga serilerine bakıyorum. İncelemekten zevk alacağım özellikler arıyorum. Çünkü biliyorum ki tüm hayatımı harcasam bile asla okuyamayacağım ya da izleyemeyeceğim harika eserler var. Bu şekilde de başka eserlerden zevk aldığımda da ilham geliyor bir şekilde. Bazen de manga çizmeme aslında hiç gerek yokmuş gibi hissediyorum.”

Geçen sonbaharda, 60 saat aralıksız Game of Thrones izlemiş olan Isayama manganın 96. bölümünde de devlerin suratlarını Game of Thrones karakterleri şeklinde çizmiş. Mangadaki o kısımlara ve kendi blogundaki G.O.T karakteri çizimlerini aşağıda görebilirsiniz.

Game Of Thrones Karakterleri Attack On Titan

Blogunda yayınladığı çalışmalar