ECCHİ NEDİR? 5 ECCHİ ANİME ÖNERİSİ

Ecchi, Japoncada “sapık” anlamına gelen farklı bir kelimedir. Çıplaklık ve erotizm ön plandadır. Ayrıca en çok izlenen anime kategorisidir. Bakalım ecchi ile hentai arasında ne fark var?

Ecchi ve Hentai arasında ne gibi farklar var ?

Hentai direkt olarak cinsellik üzerine kuruluyken ecchi çağrışım üzerine kuruludur. Ecchi animelerde genellikle cinsel organlar ya sansürlenir ya da iç çamaşır veya bikini ile kapatılır. Hentai ise bildiğimiz gibi… Yiğidin malı meydandadır.

Ecchi Türünde Anime Önerileri


#1 Kakegurui

Kakegurui

Kakegurui‘yi sevmeyen var mı cidden??? Konusu şöyle; Hyakkaou Akademisi, çok farklı bir müfredata sahip ayrıcalıklı bir kurumdur. Zenginler içerisinde bile zengin olduğunuzda sizi öne çıkaracak şey kitaplar ya da atletik yetenekler değildir. Önemli olan rakibin aklından geçenleri anlamak ve uzlaşma sanatıdır. Bu becerileri sivriltmenin ise kumardan daha iyi bir yolu yoktur. İşte bu sebeple Hyakkaou Akademisi’nde kazananlar krallar gibi yaşarken kaybedenlerin canına okunur. Ne var ki okula Yumeko Jabami’nin katılması, herkese gerçek kumarın ne olduğunu öğretecektir.

#2 Kangoku Gakuen

Hachimitsu Koleji, Tokyo’nun dış kesimlerinde bulunan ve öğrencilerinin hepsi seçkin hanımlardan oluşan bir okuldur. Fakat yeni dönem henüz kapıdayken bir gelenek hiçe sayılır. Okula tarihi boyunca ilk defa erkek öğrenci alınmasına izin verilir ama daha okulun ilk günü iken sadece beş delikanlı okula kabul edilir. Kiyoshi Fujino‘nun da etrafı gece gündüz kızlar ile çevrili olacağı için kalbi yerinden çıkacaktır neredeyse. Lakin onu bekleyen çarpıcı olayların henüz farkında değildir.

#3 Tejina-senpai

Tejina sevimli, tuhaf birisidir ve sahne büyüsünü oldukça sever. İsimsiz erkek ana karakterimiz ve Tejinamız bekleme odasında taşınırlar. Erkek karakterimizin okuduğu lise bir kulübe üye olmasını gerektiriyordur ve nedense gözlerini Tejina’dan ve onun kötü sihir girişimlerinden alamamaktadır.

#4 Highschool of the Dead

Highschool of the Dead ecchi anime

Enfekte olan insanlar yani zombiler Rei ve Takashi’nin okuluna yaklaşırlar. Bu virüs öğrencilerin ve öğretmenlerin çoğunu zombiye çeviren bazılarını da direkt öldüren türden bir felakettir. Rei ve Takashi, bir avuç kurtulanla birlikte, hızla kötüye giden bir dünyada ailelerini bulmak için yola çıkarlar. Hükûmetler çöktü, öldürücü hastalık kontrolden çıktı ve her yerde insanlar her gün basitçe hayatta kalmak için ellerinden geleni yapıyorlar…

5. Trinity Seven

Trinity Seven ecchi anime

GururKıskançlıkGazapTembellikAçgözlülükOburlukŞehvet. Bunlar Biblia Akademisi’ne hükmeden yedi kıza lütfedilen yedi günahtır. Karakterimiz, dünyasını geri almak için bu günahları kontrol etmesi gerektiğine karar verir… Karakterimiz, Arata Kasuga, gizemli bir “Çöküş Fenomeni” yüzünden kuzeni Hijiri başka bir boyuta geçer. Çöküş Fenomeni’ni anlamak ve kuzenini geri kazanmak için Biblia Akademisi’ne gelir. Orada yedi kızı ve günahlarını bulur.

Bir başka anime türü olan Shounen Ai‘nin ne olduğu hakkında detaylı bir yazıyı da sitemizde bulabilirsiniz.