‘Death Note- The Escape’  Tanıtım Videosu

Sevilen Death Note serisi fanlarına, gerçekçi bir kaçış oyununda L ile takım oluşturma fırsatı sunuyor.  Oyun Shonen Jump‘ın yaz için Universal’ın Japonya Stüdyoları’nda hazırladığı “Universal Jump Summer”’ın bir parçası olacak. Yaklaşan oyunda katılımcılar, tek başlaına ya da 5 oyuncudan oluşan bir grupla, L ile birlikte gizemi çözerek Kira’nın kötülük dolu pençelerinden kaçmaya çalışacak.

https://www.youtube.com/watch?v=GY-x3oGZEuc

“Death Note– The Escape”  seriden 4 hikaye sunuyor ve diğer popüler, interaktif kaçış oyunlarına benzeyecek. Oyun, 1 Temmuz- 4 Eylül tarihleri arasında kısıtlı bir zaman için geçerli olacak.

“Death Note– The Escape’in resmi web sitesinde yapılan açıklamaya göre, oyunculara aciliyet hissi yaşatacak oyunun biletleri üzerinde kazananlar arasına girebilmek için daha fazla bilgi bulunacak ve oyunun resmi dosyası ve ışıklı kalem gibi promosyon ürünlerini içerecek.

Animelerin anavatanı olan Japonya’da bu tür kaçış oyunları da olması doğal, ne dersiniz bir gün bizim ülkemizdeki kaçış oyunları da böyle tasarlanır mı?