Bodacious Space Pirates, Hem Sinemaya Hem Evinize Geliyor

Eğer Marika Kato ve tüm diğer Bodacious Space Pirates ekibinin uzay maceralarıyla işinizin bittiğini düşünüyorsanız, tekrar düşünmenizde fayda var zira Bodacious Space Pirates the Movie: Abyss of Hyperspace sinemalara gelmeye hazırlanırken  Sentai Filmworks de 14 Haziran’da Blu-ray ve DVD olarak animeyi çıkarmaya hazırlanıyor.

Bu animeyi merak edenler için hikayesi şöyle;

Söz konusu Bentenmaru Marika olunca kanıta ihtiyaç yok ama bu yine de onun kendini ve ekibini vahşi durumlara sokmayacağı anlamına gelmiyor. Bu durumda onlar kendilerini, Begin The Beguine adında lüks bir gemiyi yağma etme işini kabul etmiş olarak bulurlar ve herşey planlar dahilinde gelişirse bu mükemmel olacaktır.

Gizli gündemi ve sırrı olan bir yolcu sayesinde çılgınlık başlar. Yolcu sonunda rehin alınır. Marika ve çetesi ise kendilerini diğer savaş gemileri tarafından takip edilirken bulur. Bu sonunda çok büyük gibi görünen bir ödülün beklediği vahşi bir yarıştır.

Serinin yönetmeni Tatsuo Sato (Cat Soup, Martian Successor Nadesico, Lord Marksman and Vanadis), Satelight stüdyosundan çıkan animeyi hem yazıp hem de yönetiyor. Film orijinal olarak 22 Şubat 2014’te Japonya’da prömiyerini yaptı.