Bleach Filmi İçin İlk Kısa Tanıtım Videosu Yayınlandı

Bleach filmi için ilk tanıtım videosu ve set fotoğrafı geldi. Karşımızda turuncu saçlı ve oldukça geniş bir kılıca sahip biri var. Yani ‘Kurosaki Ichigo’. Bleach tanıtımında başrol karakteri görmemiz kadar doğal bir şey olamaz herhalde.

Tite Kubo ile yapılan röportajda, kendisi karakterin saçından dolayı endişeli olduğunu belirtmişti. Fakat Bleach’i canlandıran aktörün Sota Fukushi‘nin saç rengi, Japonya’da yaşayan bazı insanların saç rengine yakın durmuş.

 

20 saniyelik tanıtım videosu elbette film hakkında çok fazla bir bilgi vermiyor. Videoda düşen el benzeri bir  ‘Hollow’ parçasının Ichigo’nun Hollow’a olan darbesi ile gerçekleştiğini anlayabiliriz.
Ayrıca aktör Fukushi’nin yüzündeki hafif karanlık ifade de, filmin  karanlık bir temaya sahip olacağını düşürdürmekte.

Viz Media tarafından Bleach filminin kısa konu anlatımı:

“Ichigo Kurosaki hayaletleri(hollow) görme yeteneği ile doğmuştu. Bu ona doğuştan gelen bir hediyeydi. Ailesi Hollow saldırısına uğrayan Ichigo bir gün Soul Reaper olarak, kendini ve sevdiklerini korumaya yanı sıra işkence gören ruhları huzura kavuşturmaya çalışır”

 Manga ve anime serilerinin live-action uyarlamaları izleyenler tarafından pek sevilmemekte. Ancak Japonya’daki en büyük sektörlerden biri olduğundan dolayı yıllardır bu yapımları görüyoruz. Bakalım 2018 yazında Japonya’da gösterime girecek olan live-action Bleach filmi, bekleneni verebilecek mi?