LGBTİ+ Animeler ve Anime Karakterleri

Bu listemizde LGBTİ+ karakterlerlerin olduğu animeleri listeledik. Aşağıdaki listeden LGBTİ+ Anime karakterlerini görebilirsiniz.

Shion ve Nezumi – No. 6

Henüz bebekken yapılan bir IQ testinde yüksek puan aldığı için annesiyle birlikte No.6’da yaşamaya hak kazanan Shion, on ikinci yaş gününün akşamında şehrin insanı deli edici düzeninden bunalıp odasının penceresini açar. Açmasıyla da içeri Shion ile hemen hemen aynı yaşlarda, üstü başı yırtık bir erkek çocuğu dalar. Beraber düzene karşı duracaklarını kim bilebilirdi ki?

Yuma, Hotaru (biseksüel) – NTR

Yuuri(biseksüel) ve Victor(gay) – Yuri On Ice

Buz pateni Grand Prix finalinde tüm büyük umutlarla çıkan ancak ezici bir şekilde mağlup edilen Japon artistik patenci Yuri Katsuki’nin etrafında dönmektedir. Kyushu’daki evine dönen Yuri, bir taraftan buz patenininden emekli olmak, diğer bir taraftan da devam etmek istediğini hissetmektedir. Aniden, arka arkaya beş kere dünya şampiyonu olan Rus buz patencisi Viktor Nikiforov, yanında kendisinden kıdemli olanları dahil yenmiş genç bir Rus artistik patenci olan Yuri Plisetski ile birlikte önünde belirir. Beraber bir mücadeleye atılırlar.

Nanami, Koito (lezbiyenler) – Bloom Into You

Koito Yuu shoujo manga seven ve aynı o mangalardaki gibi romantik bir itiraf bekleyen sıradan bir lise öğrencisidir. Lakin sınıf arkadaşı ona aynı hayalindeki gibi bir itirafta bulunsa da hiçbir şey hissetmez. Hayal kırıklığı ve kafa karışıklığı yaşayan Yuu lisede ne yapacağını bilemez. Bu yüzden Yuu öğrenci konseyi başkanı Nanami’den yardım ister. Ve olaylar gelişir.

Uenoyama, Mafuyu (ikisi de gay) – Given

Ritsuka Uenoyama bir gün, elinde kırık gitarıyla oturan Mafuyu Sato ile karşılaşır. Ritsuka, isteksizce Mafuyu’ya gitar öğretmeye başlar, fakat Mafuyu’nun sesini duymasıyla birlikte işler aniden Ritsuka için değişmeye başlayacaktır.