Kangoku Gauken – Anime İnceleme

Hazır yeni düşmüş OVA’sı ile belleklerimize kendini hatırlatan Kangoku Gauken serisini incelemek istedim. Serinin ecchi olmasından dolayı öncelikle 15 yaş altındaki izleyici kitlesinin izlememesini önemle rica ederekten, serinin karakterlerin iç dünyasına derinlemesine atlamasından dolayı seinen özellikleri taşımasını ve aşırı komik olmasından dolayı komedi taglarını taşıdığını da belirtelim. Serinin Japonya’da çok tutmasından dolayı bir de konunun televizyon dizisine de çevrildiğini belirtelim.

ad7065a2cf31cc5bc7fc3b9974f7b9651433946514_full

Animenin konusu 5 tane liseye yeni başlamış gencin okul hayatından ibaret. Kız lisesinden karma liseye dönen Hachimitsu Kolejine başvurup kabul edilen sadece 5 erkek vardır, isimleri sırasıyla Kiyoshi Fujino, Takehito “Gakuto” Morokuzu, Shingo Wakamoto, Jouji “Jou ” Nezo ve ekibin en tombulu Reiji “Andre” Andou. Ekibin aynı yurt odasında kalmasıyla aksiyon ve komedi tavan yapar. 5 ergen arkadaşımız doğal olarak okulun başlamasıyla ilk emelleri ”Kızlarla tanışma ve kaynaşma” görevlerinde sürekli başarısızlık yaşarlar, çünkü bilmedikleri bir şey vardır ”Yer Altı Öğrenci Konseyi”. Konseyin başkanı çılgın müdürün kızıdır ve erkeklerin okula kabulüne konsey olarak karşıdırlar, bunun için önlem alan konsey kızların erkekler ile temasını yasaklamıştır. Sürekli fikir yürütüp fırsat kollayan 5’limiz ise ne yapacaklarını bilmeden artan gençlik enerjileri ile ellerine yüzlerine bulaştıracakları bir icraate kalkışırlar. Kiyoshi’nin izni olmadan telefonunu alan ekip bir iple çatıdan aşağıya sarkıtırlar. Sarkıttıkları yer ise kızlar soyunma odası, aksiyon işte tam burada tavan yapar. Tam Kiyoshi’ye görüntüleri gösterecekken ip ellerinden kaçar ve soyunma odasındaki saksının içine düşer. Görüntülü konuşma açık olduğu için yerini hemen tespit eden ekip Kiyoshi’ye gereği söylerler ve telefonunu geri almasını isterler. Mecburiyetten çatıdan aşağı sarkıtılmayı kabul eden kurban Kiyoshi soyunma odasından içeri girer ve o anda istemediği bir durumla karşılaşır. Başkan Mari’nin kız kardeşi Chiyo içeriye girer ama lensleri çıkardığı için Kiyoshi’yi arkadaşı zanneder. Gayri ihtiyari banyoya girmek için hazırlanan Chiyo, arkadaşı sandığı Kiyoshi’den de hazırlanmasını ister, durumu çaktırmamak adına sesini çıkartamayan Kiyoshi mecburiyetten hazırlanır ve birlikte banyoya girerler. O sırada öğrenci konseyi tarafından enselenen diğer 4’lü ise okul bahçesinden cezalandırılmayı beklerken, Kiyoshi ise kızlar banyosunda buhardan dolayı kamufle olmayı başarır.

maxresdefault

Sapık anonsu ile banyodan apar topar kaçan kızlar arasında saklanmayı başaran Kiyoshi kazasız belasız banyodan kaçabilmeyi başarır ama öğrenci konseyinden kaçamaz ve arkadaşları ile birlikte okul bahçesinde cezaya çarptırılır. Ceza sonrası okul bahçesi içerisinde yer alan hapishanede 2 ay boyunca kalmaya zorlanacak ekip, herhangi bir kaçma girişiminde ise cezalarının 1’er ay arttırılacağını öğrenirler, ve 12 bölüm 1 OVA’lık 2015 yapımı komedi ecchi serimiz böylelikle başlar.

Main

Yorum: Ecchi Seri Sayılarının Arttırılmasına Karşıyım

Ecchiye tam anlamıyla düşman değilim yalnız son zamanlarda Japonların daha çok rehavet göstermelerinden dolayı artan kalitesiz ecchi serilerine karşıyım. Sırf izleniyor diye sadece cinsellik için yapılan serilerin kalitesiz oluşu diğer kaliteli yapımların yayınlanmasının önüne geçiyor. İstediğim şu ki ”Madem ecchi yayınlayacaksınız, az ama komik, gerçekten izlenebilirliği cinsel ögelerin önüne geçebilecek komik ya da aksiyon içeren serilerin yayınlanması ve sahnelerin abartılmaması tüm izleyicileri memnun eder” diye düşünüyorum.

Eğer izlemek isterseniz şimdiden iyi seyirler.

Anime sever bir veteriner hekim.