BOKU NO HERO ACADEMIA 1. Sezon | Kahramanlık Akademisine İlk Bakış

Bu yazımızda sizlere Boku no Hero Academia 1. sezon hakkında bilgi vereceğiz. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, Boku no Hero Academia animesinin 1. sezonunu özetlediğimiz ve hakkında görüşlerimizden bahsettiğimiz videomuzu izleyebilirsiniz.

Boku no Hero Academia (Türkçe: Kahramanlık Akademim) adlı anime, mangaka Kohei Horikoshi’nin aynı adlı mangasının anime uyarlamasıdır. Seri 7 Temmuz 2014 yılında Haftalık Shonen Jump dergisinde serileştirilmeye başladı ve hala devam ediyor. Anime serisi ise 2016 Bahar döneminde seyircilerle buluşmuş ve gayet iyi değerlendirmeler (IMDB:8.5/10, MAL:7.95/10) almıştı.

Boku No Hero Academia 1. Sezon

Boku No Hero Academia 1. Sezon Konusu

Seri hakkında bilgisi olmayanlar için şöyle özetleyebiliriz: Dünya özel yeteneklere sahip insanlarla dolup taşmaktadır. Güçlerini iyiye kullanan insanlar olduğu gibi bu yeteneklerini kötüye kullanmak isteyen insanlar da vardır. Kötü insanları durdurmak ve düzeni korumak için çalışan özel yetenekli insanlar ise “Hero” olarak adlandırılmaktadır. Ana karakterimiz ise en güçlü Hero olan All Might gibi olmak isteyen bir ortaokul öğrencisidir. Ancak ana karakterimiz Izuku Midoriya her 10 kişiden 8’inde bulunan özel güçlerden nasibini alamamış sıradan bir insandır.

Karakterimize çocukluk arkdaşı ve serinin zorba çocuğu Bakugo tarafından “yeteneksiz” “vasıfsız” anlamına gelen “Deku” takma adı verilmiştir. Serinin ilk sezonunda Midoriya’nın en güçlü özel yeteneğin varisi olması işleniyor. Hatta bu güçle Japonya’nın en prestijli kahraman yetiştirme okulu olan UA(Yuuei High School) Lisesi’ne girebilecek kadar ilerliyor. Ana karakterimizin sıradan bir insandan güçlü bir hero olmaya ilk adımını attığı ilk sezonda, okuldaki eğitimlerden düşmanara kadar bir sürü olaya şahit olacağınızı garanti ediyorum.

Eğer izleyecek zamanınız yoksa üzülmeyin, videomuzu izleyebilir ve seri hakkında fikir edinebilirsiniz. Ana karakterimizin “En İyi Hero olma hikayem” diye adlandırdığı serinin ilk sezonu hakkında hikaye özetini, incelememizi ve yorumlarımızı merak ediyorsanız videomuzu izlemenizi öneririm. Şimdiden iyi seyirler.