İzlenmesi Gereken Animeler Serisi 1 – Anime Önerileri

 

hunter x hunter Anime Tavsiyeleri

Hunter X Hunter

Hikaye ufak bir adada yaşayan Gon adında 12 yaşında bir çocuğun yaklaşan avcılık sınavlarına hazırlanmasıyla başlar. Gon’un babası Gon çok daha küçük yaşta iken avcı olmak için evi terketmiş ve bir daha haber alınamamıştır. Gon’un avcı olmayı isteme sebebi ise babasının evi terk edecek kadar avcı olma isteğinin neden var olduğu sorusuna yanıt bulabilmek. Gon bu zorlu yolculuğu esnasında kendisine eşlik edecek arkadaşlar bulacak ve onlarla kuvvetli bir dostluk bağı oluşturacaktır. Aradığı soruların cevaplarını bulmak için çıktığı yolculukta yeni ve daha derin olaylarla yüzleşmek zorunda kalan Gon arkadaşlarıyla beraber bu sorunların üstesinden gelmek için sürekli olarak kendini geliştirmek zorundadır.

hellsing

Hellsing

Hellsing aslında uzun yıllardır zebaniler, hortlaklar, vampirler ve bunlar gibi doğaüstü varlıklar savaşıp dünyaya huzur getirmeyi amaçlayan ve devlet tarafından varlığı onaylanan bir örgüttür. Bu örgütün başında bulunan Integra Wingates günün birinde gerçek vampirlerden yani nosferatulardan Alucard adında bir vampiri ekibine katması ile hikaye şekillenmeye başlar. Alucard serinin ana karakteri ve bilinen ilk vampirlerdendir. Doğuştan vampir olan Alucard en güçlü vampir olarak kabul edilir. Vampir gücünün yanında kendini yenileme özelliği ve bedenini farklı varlıklara dönüştürebilme yeteğine sahiptir. Günün birinde Seras Victoria adında bir genç polisin ölüm ile yaşam arasında seçim yapması gerekmektedir. Yaşamak için bir vampir olmak zorundadır ve ona bu güçleri verecek kişi ise Alucard’ın ta kendisidir. Alucard, Seras’ı vampir yaptıktan sonra onunla ilgilenip onu eğitmeyi amaç etmiştir.

gintama anime tavsiyesi

Gintama

Gintama aslında karakterlerin çizgi karakterler olduğunu bildikleri eğlence tadımlık bir seridir. Bunun yanında üzerinde çok durulmasa da kendine ait derin bir hikaye içermektedir. Anime genel olarak izleyicileri güldürebilmeyi amaçlarken zaman zaman aksiyonu tavan yapabiliyor. Hikayemiz samuray çağının sonlanması ile başlamaktadır. Anime ilerledikçe flashback’ler ile geçmişte yaşanan olaylar hakkında fikir sahibi olabiliyoruz.

Hikayenin ana karakteri Gintoki günü birlik işler yaparak geçimini zar zor sağlayan samuray döneminin kapanmasından önce uzaylı ırklara karşı verilen savaşta büyük rol almış eski bir samuraydır. Yaptığı işlerde kendisine eşlik edecek dostlar edinen Gintoki yaşayacağı maceralarda bir yandan geçmişte kalan sonuçlanmamış meseleler ile ilgilenirken diğer yandan eski dostları ve yeni düşmanları ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.


No Game No Life

Hikayemiz iki kardeş olan Sora ile Shiro ile başlar.Çok zeki olan bu kardeşler zekalarını çeşitli oyunlarda ünlerini arttırmak için kullanıyorlardır.Kendilerine boşluk adını veren kardeşlere bir gün tüm hayatlarını değiştirecek bir mail gelir. Mail’de bu dünyada yaşamaktan mutlu olup olmadıklarını sorusu ile karşılaşırlar.Hayır yanıtını veren kardeşlerimiz bir anda kendilerini havada süzülürken bulur. Kendisini Disboard adı verilen dünyanın Tanrısı olarak tanıtan Tet, bu dünyanın sadece oyundan ibaret olduğunu açıklar. 10 kuralı olan bu dünyada ana karakterlerimizin yapması gereken sadece zekalarını kullanıp oyunları kazanmak olacaktır! Daha güzel bir dünya hayal edemezlerdi sanıyoruz. Aklınızı başınızdan alacak zeka oyunları dolu, rengarenk çizimlere sahip bu animenin sizi etkileyeceğinden eminiz.

Anime Tavsiyeleri
Anime Tavsiyeleri Death Note

Death Note

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light, Japonya’nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir. Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde “Death Note” yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz. “Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir.” Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür. Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L’i takarsa? Animeyi izlemeye başladığınız zaman kesinlikle bırakamayacaksınız. Belki de her boşlukta izleyeceksiniz. Kendinizi mükemmel bir zeka savaşının içinde bulacaksınız. Animenin ostlarıysa sizi olay içinde daha çok yaşatacak, heyecanlandıracak. Size tavsiyemiz, eğer izlemediyseniz seriyi hemen izlemeniz. Shingeki no Kyojin İnsanların ve devlerin olduğu bir dünyada insanlar, devler tarafından sürekli saldırıya uğrayarak öldürülmektedir. Bu durumdan kurtulmak için insanlar, şehirlerini devlerin ulaşamayacağı yükseklikte 3 sur vardır: Maria, Rose, Sina. İnsanlar, uzun yıllar bu surlar sayesinde devlerin saldırısından korunmuşlardır. Eren Yeager ve ablası Mikasa Ackerman, bu surlarla çevrili şehirde yaşamaktadır. Eren, bu surların güvenlik için yeterli olmadığını düşünmekte, devlerle savaşmak ve surların dışındaki dünyayı görmek istemektedir. Bir gün, hiç görülmemiş büyüklükte bir dev şehre saldırır ve surlarda bir delik açar. Bu delikten şehre akın eden diğer devler şehri yakıp yıkarlar. Eren ve Mikasa, bu saldırıdan sağ kurtulmayı başarır. Fakat devler, Eren’in gözü önünde annesin katleder. Eren ve Mikasa, bundan sonra hayatlarını devlerle savaşmaya ve annelerinin intikamını almaya adayacakalardır. Siz değerli okuyucularımıza tavsiyemiz, hazır ikinci sezonu da bu yıl geliyorken hemen izlemeniz. Çünkü bu anime size hiçbir animede almadığınız aksiyonu yaşatabilir, ve bir anda kendinizi titanların gizemini çözmeye çalışırken bulabilirsiniz.