SAIJAKU MUHAI NO BAHAMUT – Anime İnceleme

Shingeki no Bahamut: Genesis‘in bitişiyle 2. sezon duyurusu yapılmıştı fakat 1. sezonun devamı niteliğinde konusunun ve karakterlerinin değişimiyle tamamen yepyeni bir seri ile devam edileceği duyurulmuştu. İşte 2.bölümüyle izleyicilerin karşısına çıkan 2016 kış animelerinden Saijaku Muhai no Bahamut serisi son yıllarda “Ver oradan 2 kilo ecchi” mantığı ile ekranlarımıza konuk oldu. Ultra harem, doğa üstü güçler, fantastik, okul bir kilo da aksiyon kategorilerini barındıran serimiz yeni ecchi kuşağına kurban giden milletvekili dayısı Bahamut serimizin devamı niteliğinde karşımıza çıkıyor.

Saijaku Muhai no Bahamut

2 Kilo da Mecha Tart Oğlum

Kullandıkları dış savaş iskeletleri ile Infinite Stratos serisini andıran animemize mecha kategorisini neden eklemedikleri de ilgimi çekmedi değil. Baş karakterimiz Lux Arcadia eski Arcadia Hanedanlığının 7. prensidir, hanedanlık Kara Murat edasıyla ahenk eden Kara Şövalyenin de katkılarıyla yıkılır ve yeni krallık kurulur. Doğal olarak artık yurtsuz, saraysız kalan hanedan üyeleri ne yapacağını bilmez, Lux ise ayak işleri ile uğraşan bir delikanlı olup çıkar. Yeni krallığın kuvvetleri dış savaş iskeleti kullanan şövalyelerle korunmaktadır fakat geçen savaşlarda artık erkek nüfusunun azalmasına müteakip kızların uyumluluğunun artması ile savaş eğitimi veren akademiler açarak bu açığı kapatırlar. Yeni krallığın prensesi Lisesharte ise bu akademilerden birinde eğitim görür. Aldığı ayak işlerinden biri olan kediyi yakala görevi için akademinin çatısına çıkan Lux, camın kırılmasıyla çatıdan kızlar banyosuna düşer. (Ecchi anime girişi) Kafasını kaldırdığında Lisesharte’ın çıplak bedenini gören Lux durumdan yırtmak için ‘”Ne güzel oppai’lerin var, sen güzelsin en güzelisin” der fakat durumdan kurtulamaz, yakalanır ve müdüre teslim edilir.

saij

Müdür Lux’u tanır, tabi arenalarda ”Namağlup-Zayıf” diye anılan eski prensi kim tanımaz! Ben Lux’a kefilim der ama Lux durumdan yırtamaz. Prenses ağırlığını koyar ”Şikayetçiyim, kurtulamazsın” der ve onu teke tek düelloya davet eder. Lux eli mecbur kabul etmek zorunda kalır.

Çıkarlar er meydanına, sinirli prenses Lux’a yüklendikçe yüklenir, çıkarır kılıçlarını bir vurur iki vurur fakat Lux karşılık vermez, prenses iyice dellenir. Baktı Lux yenilecek ama hala taşıdığı siyah kılıcını çekmez, prenses kıllanır ama o sırada hikayemizin mistik yaratığı çıtır paneli tavukları andıran Abyys alarmı şehirde yankılanır. Abyys’in şehri basması üzerine Lux ve arenadaki öğrencilere şekil yapmak için gaza gelen Prenses Lisesharte harekete geçer. Abyys tam yenecekken Lux vicdan yapar ve Lisesharte’a yardım için uçar, birlikte yardımlaşarak Abyys’i yok ederler. (Counter-Terrorist Win)
saij 2

Harem, Ecchi, Harem, Ecchi Yetti Gayri

Anlamadığım durum şu, sen 2014’ün en ses getiren yapımlarından Bahamut serisini al ecchi ve harem yap, her yaş kategorisine hitap eden güzelim seriyi ergenlerin ve içindeki ergenlik bitmeyenlerin düzeyine indir, hadi eski seriden zarar ettin anlarım ama sen zaten oyunu animeye çevirdin üstüne milyon yen para kazandın, ününe ün kattın fakat neden bu ecchi sevdası? Sıfırdan bir seri çıkarsan anlarım tamam para tatlıdır ecchi iyi kazandırır ama neden Bahamut?

Sizin için oturup izledik, yorumladık. İzlemek isterseniz güncel gidebileceğiniz, ”Aa ecchi anime” diyebileceğiniz seri için şimdiden iyi seyirler. ( Gerçi artık 2 animeden 1’i ecchi ama olsun)

saij 5
Anime sever bir veteriner hekim.