Hem Komedi, Hem Romantizm: NiSEKOi – Anime İncelemesi

Komedi, romantizm ve shounen ögelerini barındıran bu harika anime serimiz Nisekoi, 2014 yapımı olup sahnelerine katıla katıla gülebileceğiniz güzel bir seri. Diğer komedi serilerinden kendini ayıran özelliği ise hikayenin konusu. Konusu bakımından diğer komedi serilerinin milletvekili dayısı olmaya aday, gayet izlerken sıkılmayacağınız tarzda bir anlatımı var.

Yakuzalara anca ninja ya da saf shounen animelerinde rastlayabilirsiniz ama bunca senedir komedi serilerinde direk olarak olaya etki eden bir yakuza çetesine rastlamamıştım. Raku Ichijo, yakuza çetesinin patronunun oğludur ve kendini veliaht olarak tayin eden çetenin üyelerine karşı çıkmaktadır, çünkü normal bir hayat sürüp üniversite mezunu olarak kendi çekirdek ailesini kurmak istemektedir. Ichıjo 10 sene önce adını ve yüzünü hatırlamadığı bir kıza söz vermiştir, bu söze göre kızın verdiği kalpli madalyonu saklayacak ve ortasındaki anahtar deliğinin anahtarını ise kız saklayaktır. Eğer ki anahtar ve kilit birbirine uyduğu zaman (yani birbirleriyle yeniden karşılaştıkları zaman) söz verdikleri gibi ilişkilerine başlayıp ilerleyen dönemlerde evleneceklerdir. Ichijo sözünde durur ve kızı 10 senedir beklediği gibi beklemektedir.

nisekoi-1-71-ichijou-raku-side-tilt

                        Uçan Tekme Hayatın Seyrini Değiştirir

Shuei-Gumi bölgesinde yakuzalara karşı gangasterler türemeye başlamış ve amansız bir çatışma ortamı doğmuştur. Veliaht Ichıjo’ya koruma önlemleri alan üyeler kendisini okula bırakır. O sırada okul sınırlarından okula doğru giriş yapmaya çalışan Ichijo duvarların tepesinden yükselen bir kız tarafından uçan tekme ile yere serilir. Madalyonunu elinden düşüren Ichijo ne olduğunu anlayamadan kız özür diler ve oradan uzaklaşır. Sınıfa girdiğinde durumu arkadaşına anlatan Ichijo’ya inanmazlar, uzun zamandır hoşlandığı Onodera tarafından ilk yardım uygulanan Ichijo kendisini rüyada gibi hissetmektedir. Üstündeki mutluluğu henüz atamadan sınıfa giren öğretmeninin duyurusu ile kendine gelir. Sınıfa Amerika’dan transfer olan yeni öğrenciyi taktim eden öğretmen yeni öğrenciyi içeriye çağırdığında Ichijo kamyon çarpmışa döner. Yeni gelen öğrenci Ichijo’nun suratına uçan tekmeyi basan sarışın kız Kirisaki Chitoge’nin ta kendisidir. ”Goril kız!” diye çıkışan Ichijo ile Kirisaki tartışmaya tutuşunca öğretmeni Kirisaki’nin sorumluluğunu Ichijo’ya verir. Birbirlerinden hoşlanmayan iki baş karakterimiz okulun hayvanlarının bakımını da yapmak zorunda bırakılır. Ichijo madalyonun Kirisaki yüzünden kaybolduğunu ona söylediğinde Kirisaki şartlı olarak arama çalışmasını kabul eder. Şartı ise bir daha onunla konuşmamasıdır, çaresiz Ichijo bu durumu kabul eder.

nisekoi1-1

                   Madalyonun Gerçek Yüzü

Birlikte aradıklarında bulunamayan madalyon Ichijo’nun okuldan ayrılmasıyla Kirisaki tarafından bulunur. Kirisaki hakkındakileri merak eden Ichijo aklındakileri ona sorduğunda sert tepkiyle karşılaşır ve cevapları alamaz. Kirisaki Onodera’yı Ichijo’ya yollar ve okulun arka duvarlarında onu beklediğini iletmesini ister. Duvarlara geldiğinde ise Kirisaki madalyonu kafasına fırlatır, Ichijo yere düştüğünde bir anlık geçmişe dair parçalar hatırlar. Sinirli bir şekilde mekanı terkeden Kirisaki’den sonra Ichijo Onodera’ya madalyonu ona veren kız olduğunu sormak üzereyken Onodera lafı değiştirir ve oradan ayrılır. Mutlu bir şekilde eve giden Ichijo sabah uyandığında hayatının seyrini değiştiren durumla karşı karşıya kalacaktır. Babası onu huzuruna çağırır ve artık bölgeye iyiden iyiye yerleşen gangasterlerin kızı ile 3 sene boyunca sevgili olmak zorunda olduğunu, eğer bu görevi kabul ederse çatışmaların sona ereceğini söyler. O sırada gangasterlerin lideriyle birlikte gelen kızı görmek için kapıyı açtığında ise hayatının şokunu yaşar.

Acaba Ichijo babasının ondan istediği zorunlu ilişkiyi kabul edip çatışmayı durdurabilecek midir?

Nisekoi-Season-3-Release-Date

İlk olarak Nisekoi ‘nin açıklamasını okuduğumda biraz itici gelmesine rağmen animeyi izlememle birlikte işlenen tatlı mafya çatışmasından gayet memnun kaldım. Karakterlerin gayet gülünç ve tatlı olarak lanse edilmesi biz anime severler tarafından itici olmaktan çıkmış, gayet izlenilebilir tatlı bir hikaye ortaya çıkarmış.

Eğer Nisekoi incelememizi sevdiyseniz yorumlarınızı altta belirtmeyi unutmayın. Diğer anime incelemelerimiz için burayı tıklayabilirsiniz.

Anime sever bir veteriner hekim.