Yowamushi Pedal 3.Sezon Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı

Yowamushi Pedal 3.Sezon

Yaklaşık bir yıl önce(Ekim 2015) duyurulduktan sonra yayınlanma tarihi dışında uzun zamandır haberini alamadığımız Yowamushi Pedal’ın 3.sezonunun tam isminin açıklanmasıyla beraber bir de tanıtım posteri yayınlandı.

 

Yeni gelecek olan 3.sezon Yowamushi Pedal: New Generation ismi ile yayınlanacak. 2013’de çıkan ilk ve 2014’de çıkan 2.sezonun ardından hikayeyi devam ettirecek anime, özlediğimiz karakterleri bizimle tekrar buluşturacak. Yeni sezon Ocak 2017’de yayınlanmaya başlayacak.

Hikayemiz Sakamichi Onoda adında liseye yeni başlamış olan bir genç etrafında şekilleniyor. Bir otaku olan Onoda’nın en büyük hayali yeni okulunda en çok sevdiği konu hakkında konuşacak arkadaşlar edinmek, yani animelerin. Bu uğurda okula başladığı ilk gün anime kulübüne katılmaya karar veren Onoda’nın hayalleri kulübün üye eksikliğinden kapatıldığını öğrenmesiyle suya düşer. Yine de pes etmez ve anime kulübüne üye aramaya başlar. Animeleri o kadar sevmektedir ki animelerle ilgili eşyaların satıldığı Akiba’ya sürekli gitmektedir. Hatta daha fazla parası kalması için bunu trenle değil, bisikletle yapmaktadır. Bir gün okula bisiklet ile giderken yokuşta İmaizumi ile karşılaşır ve bundan sonra hayatında büyük değişiklikler olacaktır.

Türk-Alman Üniversitesi'de Kültür ve İletişim okuyorum