Yeni LORD OF VERMILION Animesi KANINIZI DONDURACAK!

Pek çoğunuzun Final Fantasy serisi ile tanıdığı Square Enix’in meşhur fantezi kart oyunu Lord of Vermilion bu yıl 10 yaşında! Bunun üzerine serinin 10 yıllık geçmişini kutlamak ve gelecek için daha sağlam atmak isteyen Square Enix geçtiğimiz günlerde Lord of Vermilion oyun serisinin animeye uyarlanacağını duyurdu.

Eiji Suganuma’nın yönettiği ve müziklerini Masashi Suzuki’nin bestelediği yeni seri Lord of Vermilion: Kırmızı Kral (Lord of Vermilion: Guren no Ou) 2030 yılında Tokyo’da geçiyor. Ansızın bir gün ortaya çıkan kırmızı bir sis ve garip bir yüksek frekanslı ses Tokyo’yu sarmış ve tüm canlıları baygın hale getirmiştir. Bilinmeyen bir virüsten şüphelenen Japon devleti Osaka’ya taşınır ve şehri karantina altına alır, ancak altı gün sonra Tokyo sakinleri yeniden uyanır. Herhangi bir şekilde yaralanmış gibi durmayan insanlar yavaş yavaş gündelik hayatlarına geri dönerken, bir süre sonra şehirdeki gençler kanlarındaki güçten doğan yeni doğaüstü yetenekler geliştirmeye başlar.

LORD OF VERMILION

Yayın tarihi ve oyuncu listesi hakkında henüz detaylı bilgi bulunmasa da Lords of Vermilion: Kırmızı Kral izleyicilerine güzel vakit geçirtecek gibi duruyor.

Çeviren/Derleyen: Tolga Yılmaz

Anime ve oyun içerikleri