UZAY GEMİSİ YAMATO’nun Yeni Filmi Sinema Etkinliğinde Tanıtıldı

Tokyo Ulusal Film Merkezi ve Modern Sanat Müzesi düzenlediği sergi “Sinema: Kayıp Buluntu 2018” bu yıl da ziyaretçilere kapılarını açtı. Tarihi önem taşıyan filmler, nadir eserler ve benzer projelerin gösterildiği sergi filmseverler tarafından büyük ilgi duyarken etkinliğin animasyon filmler ayağı bir çok anime hayranının beklediği bir duyuruya ev sahipliği yaptı: Savaş Gemisi Yamato 2202: Sevgi Savaşçıları! (Space Battleship Yamato: Warriors of Love)

Yapımcı Bandai Visual’ın cumartesi günü gerçekleşen etkinlikte ilk 10 dakikasını gösterdiği film yedi kısımdan oluşan bir animasyon film projesinin dördüncü parçası. İlk filmi geçtiğimiz yılın Şubat ayında vizyona giren seri Yamato’nun Iscandar gezegeninden dönüşünün üç yıl sonrasını konu alıyor.

Harutoshi Fukui’nin (Mobile Suit Gundam UC, Harlock: Space Pirate) senaryosunu yazdığı ve Nobuyoshi Habara’nın yönettiği film sinemalarda gösterildiği gibi 28 Mart 2018 tarihinden itibaren Blu-ray formatında da satılmaya başlayacak.

Film serisi 2017 yılında başlamış olsa da aslında Savaş Gemisi Yamato hiç de yeni bir seri değil. Hatta 1990-91 yıllarında TRT 2’de Star Blazers olarak yayınlanmış olmasıyla Türkiye’de izlenen ilk animelerden biri olma özelliğine sahip.

Aşağıdaki linklerden filmin etkinlikte gösterilen ilk 10 dakikasını ve önceki üç filmin kısa bir özetini izleyebilirsiniz:

https://youtu.be/ERap2sjwQm0

 

Anime ve oyun içerikleri