Tuhaf İkilinin Serisi POP TEAM EPIC Yükselişe Devam Ediyor

Pop Team Epic (Poputepipikku olarak da biliniyor) dört panelli sürreal komedi web-tabanlı manga serisi. Bkub Okawa tarafından yazılmış ve çizimleri de yine kendisine ait. 2014 yılında online olarak Takeshobo web sitesinde yayınlanmaya başlamış.

Bu hafta Blu-ray/ DVD serisinin üçüncüsü de çıktı.

Manganın hikayesi 14 yaşındaki iki küçük kızın (Popuko ve Pipimi) sürekli anlamsız ve tuhaf olayların içinde buluyor kendilerini. Ve bunlara aynı derecede anlamsız tepkiler veriyor. Bu manga; popüler kültür öğreleri ile sürekli dalga geçmesi, parodiler yapması, sürrealizm ile karışık absürt bir dünyada geçmesi, her bölümün birbirinden ayrı olmasıyla biliniyor. Yine de kendi içinde bir kültün oluşmasına yol açmış.  Kamikaze Douga tarafından anime televizyon dizisine uyarlanan bu manganın 2018 Haziran ayında ekrana çıkması planlanıyor.

Popuko karakteri, çabuk kızan, kısa boylu, turuncu saçlı bir öğrencidir. Popuko’nun arkadaşı olan Pipimi ise daha sakin, daha uzun boylu ve mavi saçlı bir öğrencidir.

Pop Team Epic 2014-2015 yılları arasında web sitesinde yayınlandı. 2016 yılının Şubat ve Nisan ayları arasında ikinci sezonu yayınlandı. Anime uyarlaması ise diğer animelerin ve karakterlerin parodisini yaparak ön plana çıkıyor.

Bölümlerin hepsi yarım saat uzunluğunda. Her bölüm içinde neredeyse aynı olan on beşer dakikalık iki kısım bulunuyor. Toplam 12 bölümü bulunan animede gizem, heyecan, aksiyon, macera, sır, keşif gibi konular da sıklıkla işleniyor.

Bu manga okuyucuları tarafından o kadar büyük bir hayranlıkla takip ediliyor ki animeye uyarlanacağı haberi ilk yayıldığında internette tam bir kaos ortamı hakim olmuştu.

Hayranları tarafından yapılmış bir cosplay çalışması