Netflix’in GODZILLA Animesi İçin Yayınladığı Yeni Fragmanı Görmelisiniz

Netflix yeni animesi filmi Godzilla: Planet of the Monsters için yeni bir fragman yayınladı!

Netflix “Hayatımda yeterince Godzilla yoktu :(” diyenlerin imdadına Godzilla: Planet of the Monsters ile yetişiyor. Japonca fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

Fragman bize filmin 3-D animasyonlarıyla birlikte belki de gelmiş geçmiş en ünlü kaiju’ya şöyle güzelce bir bakma imkanı sunuyor.

Godzilla Animesi

Fragmanda insanların, dünyayı canavarların elinden geri almak için Canavarların Kralı ile son bir kez kozlarını paylaştığını görüyoruz. Fragmanda Godzilla’ya karşı çıkan pilotlara ne olduğunu öğrenebilmek içinse 17 Kasım’ı beklemek zorundayız. 

Eğer bu proje ile ilgili hiç bir fikriniz yoksa bilmenizde fayda var, projenin ardındaki kadro canavar gibi. Kobun Shizuno ve Hiroyuki Seshita filmi Polygon Pictures ile birlikte yönetiyorlar. Senaryoda ise Gen Urobuchi ve Yusuki Kozaki var. Seslendirme ekibinde ise Yuuki Kaji, Takahiro Sakurai, Mamoru Miyano, Junichi Suwabe, Kana Hanazawa ve Tomokazu Sugita var.

 

Netflix tamamen farklı bir bakış açısı getirmeyi planlıyor.  Filme gidince nedir ne değildir dememeniz için filmin kısa bir özeti:

“20. yüzyılın son yazı.

İnsanoğlunun artık gezegenin hakimiyetinde olmadıklarını fark ettikleri gün. Kaiju denen dev yaratıkların ve onları yok eden muazzam varlığın, Godzilla’nın ortaya çıktığı gün. Kaijularla neredeyse 50 yıl boyunca sürdürdükleri savaşlarında sürekli yenilgi ile karşılaşan insanoğlu sonunda Dünya’dan kaçma kararı alır. 2048’de merkezi devletin yönetiminde olan yapay zeka tarafından seçilen şanslı kişiler, 11.9 ışık yılı uzaklıktaki “Tau Cetus e” gezegenine “Aratrum” isimli gemi ile yola çıktılar. Ama 20 yıllık yolculuğun sonunda fark ettiler ki , Tau e ile Dünya arasındaki doğal ortam farkı tahmin edilenden daha fazlaydı ve insan yaşamına uygun değildi.

Gemideki genç Haruo, 4 yaşındayken Godzilla’nın ailesini öldürdüğünü görmüştü. Son 20 yıldır aklında tek bir şey vardı: Dünya’ya dönüp Godzilla’yı öldürmek. Tau e’de yaşama gibi ihtimalleri olmadığından gemide kalan insanların arasında Haruo’nun liderliğindeki “Dünyaya Dönüşçüler” çoğunluk haline geldiler ve tehlikeli ve uzun bir hiperuzay yolculuğu ile Dünya’ya dönme kararı aldılar. Ancak döndüklerinde yıl çoktan 20,000 leri geçmiş ve Dünya bu canavarın yönettiği bambaşka bir hale gelmişti.”

Dünya’ya dönen insanlara ne olacak? Haruo intikamını alabilecek mi yoksa Godzilla Godzillalığını yapacak mı? 17 Kasım’da hep beraber göreceğiz.