Netflix GODS and HEROES’da CASTLEVANIA’nın Stüdyosu İle Çalışacak

Netflix orijinal anime serilerini getirmeye ve sunmaya devam edecek gibi. Gods and Heroes adını taşıyan ve Yunan Mitolojisinden esinlenilerek ortaya konacak bu yapım bu mitolojiyi sevenlerin epey ilgisini çekecek gibi.

Seri “halkı tarafından dışlanan ve sonrasında Zeus’un gayri meşru oğlu olduğunu öğrenen genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Bu kişi tek başına hem Cenneti hem Dünyayı kurtarabilir ama bunu yapabilmesi için ölmesini isteyen ve şeytani güçleri üzerine aslan tanrıçanın gazabından kurtulmalıdır.”

Gods and Heroes, Castlevania anime serisinin arkasındaki stüdyo olan Powerhouse tarafından hazırlanıyor. Serinin yazarları ise Netflix’in live-action Death Note filminin yazarları Charley ve Vlas Parlapanides.  Kendileri bir söyleşide şunları söyledi:

Gods & Heroes’da Yunan Mitolojisine dair orijinal bir hikaye ortaya koymak istedik.  Netflix ve Powerhouse Animation”a harika oyuncular ve harika yaratıcı ortaklar için müteşekkiriz.

8 bölümlük talebini ileten Netflix yapımının seslendirme kadrosundaki isimler ise şöyle; Jason O’Mara (Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.), Mamie Gummer (True Detective), Derek Phillips (Friday Night Lights), Chris Diamantopoulos (Silicon Valley), Jessica Henwick (Luke Cage), Melina Kanakaredes (The Resident), Claudia Christian (Babylon 5) ve Elias Toufexis (The Expanse).

Oldukça havalı ve iddialı bir proje gibi görünüyor, bu yüzden bizler de izlemeyi dört gözle beklemekteyiz. Şu daha çok ayrıntı bulunmuyor ama yayınlanmış bir poster mevcut. Posteri aşağıda görebilirsiniz.

Serinin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.