KONO OTO TOMARE! Animesine 5 Yeni Oyuncu Daha Katıldı

Amyū’nun Kono Oto Tomare! (Kes Şu Sesi!) mangasının TV animesi için Shueisha gruba ait olan Jump SQ. dergisinin son sayısında yeni oyuncuların kadroya dahil olduğunu duyurdu. Yeni üyeler şöyle:

  • Haruki Ishiya, Saneyasu Adachi rolünde, Tokise Lisesi Koto Müzik Kulübü çaylak üye
  • Makoto Furukawa, Michitaka Sakai rolünde, Tokise Lisesi Koto Müzik Kulübü çaylak üye
  • Yūichi Iguchi, Kōta Mizuhara rolünde, Tokise Lisesi Koto Müzik Kulübü çaylak üye
  • Sara Matsumoto, Hiro Kurusu rolünde, Tokise Lisesi Koto Müzik Kulübü ikinci sınıf üyesi
  • Daisuke Namikawa, Suzuka Takinami rolünde, Tokise Lisesi Koto Müzik Kulübü danışmanı

Daha önce açıklanan üyeler ise:

Yūma Uchida, Chika Kudō rolünde

Junya Enoki, Takezō Kurata rolünde

Atsumi Tanezaki, Satowa Hōzuki rolünde

Yoshimasa Hosoya, Chika’nın çocukluk arkadaşı ve Tokise Lisesi öğrencisi olan Tetsuki Takaoka rolünde olacak. Shouta Aoi Hakuto Lisesi Müzik Kulübü üyesi Mio Kanzaki rolünde olacak. Ayrıca Aoi açılış şarkısı Tone’u da seslendirecek.

Anime 13 bölümlük yada bir mevsimlik olarak yayınlanacak. Serinin ilk kısmı Nisan ayında ikinci kısmı ise Ekim ayında gösterime girecek.

Serinin yönetmeni Platinum Vision’dan (Saiyuki Reload Blast, Servamp, Devils’ Line) Ryōma Mizuno olacak. Ayumu Hisao (Devils’ Line, Sword Oratoria: Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? On the Side) senarist olarak, Junko Yamanaka (ReLIFE, Servamp) karakter tasarımında ve Toshimitsu Kobayashi (Spice and Wolf II, Aoharu x Machinegun) yardımcı karakter tasarımında, Hideaki Oba danışman olarak görev alacak. Yamanaka ve Kobayashi ayrıca seride animasyon şefliği de yapacaklar.

Takezō, Koto (geleneksel Japon telli çalgıları) Kulübünün son üyesidir. Eğer yeni üyeler bulamazsa kulüp kapatılacaktır. Bir gün Takezō kulüpte tek başınayken içeri birisi dalar ve kulübe katılmak istediğini belirtir. Bu çocuk üst sınıf kabadayılarının bile kendisinden korktuğu Chika Kudō’dur.

Seri Ağustos 2012’de Jump SQ.’da yayınlanmaya başladı ve Shueisha geçtiğimiz Aralık ayında serinin 19. Cildini yayınladı. Seri 2.5 milyondan fazla kopya satmıştır.