“KENGAN ASHURA” ANIME EXPO’DA İlk Kez Gösterilecek!

Popüler dövüş manga Kengan Ashura gelecek yıl anime uyarlaması ile karşımıza çıkacak ancak önümüzdeki ay yapılacak olan Anime Expo’ya gelen katılımcılar erkenden izleme şansına sahipler.

AX, birkaç personelin katılımı 7 Temmuz’da dünya prömiyerine ev sahipliği yapmış olacak.

Katılımcılar arasında yönetmen Seiji Kishi (Danganronpa), yapımcı Yuji Higa, yazar Makoto Uezu (Akame ga Kill!) ve besteci Yasuharu Takanashi (Fairy Tail) yer alacak.

Yabako Sandrovich tarafından yazılan ve Daromeon tarafından çizilen Kengan Ashura mangası, akıllı telefon uygulaması Manga One’da 2012’den bu yana seri hale getirildi. Şu anda basılmış 23 adet manga bulunuyor.

Kengan Ashura’nın hikayesi şöyle;

56 yaşındaki Kazuo Yamashita, bir gün aniden şirketin başkanı tarafından çağrıldı. Kendisi sıradan bir ofis çalışanıydı.

Gördüğü şey başkan değil, Japon ekonomisinin karanlık tarafıydı.

Şirketi temsilen, “Kengan Maçları” denilen şiddetli savaşlarda kurumsal işletmeler arasındaki haklar için savaşmak için gladyatörler kiraladı.

 

Kazuo, esrarengiz bir Kengan savaşçısı olan Ohma Tokita’ya atadı. Kengan Organizasyonu’nun başkanı olarak oturumu kazanmak ve Japonya’nın en iyi iş ve savaşçılarına karar vermek için her ikisi de “Kengan Zetsumei Turnuvası” na katılıyor.

Kazuo ve Ohma’nın kaderi ne olacak?