Kardeşinin Geleceği İle Tanışan Bir Çocuk; MIRAI OF THE FUTURE

Yönetmen Mamoru Hosoda‘nın en yeni filmi olan “Mirai of the Future“un tanıtımı 13 Aralık 2017’de Toho film şirketinin genel merkezinde yapıldı. Sunumda yapımcı Yuichiro Saito ve yönetmen Hosoda da bulunmaktaydı.

Hosoda’nın kendi yazıp yönettiği, özgün bir senaryoya sahip film, 4 yaşında “Kun” adında bir erkek çocuğunu konu alıyor. Yeni doğan kız kardeşi “Mirai”, anne ve babasının tüm ilgi ve sevgisini çalınca kafası karışan çocuk, gelecekten gelen büyümüş bir Mirai ile aile geçmişlerine doğru bir yolculuğa çıkar. Yönetmen Hosoda’nın beş yaşında bir oğlu ve yakında iki yaşına girecek bir de kızı var. Yönetmenin dediğine göre o zamanlar dört yaşında olan oğlu, yeni doğan kız kardeşini gördüğünde beklenmedik bir tepki vermiş. Annesinden beklediği ilgiyi göremeyen çocuk delirmeye başlamış. Yönetmen, çocukların günlük yaşantılarındaki önemsiz detayların eğlencesinden, zenginliğinden ilham aldığını belirtti.

Çizimleri devam eden yapım, diğerlerine göre daha kısa olacak.

Filmin storyboard’u şimdiden hazır, çizimleriyse hâlâ sürüyor. Ocak 2018’de son rol seçmeleri gerçekleştirildi. Filmin, yaklaşık 100 dakika olması planlanıyor. Bu, yönetmenin önceki tüm filmlerinden kısa. Yapımcı Saito, “Bu eser öncekilerinden kısa olacağı için yönetmen daha yoğun bir anlatım kullanmak zorunda kaldı. Bunun için de mümkün olan en iyisi için çabaladık,” dedi.

Filmin resmi sitesinde özel görüntüler yayımlandı. Filmin ilk versiyonunda görülebilen bölgenin Yokohama şehrinin Kanazawa semti olduğu, yönetmen Hosoda tarafından doğrulandı. Ailesinin geçmişi hakkında önemli şeylerin olduğu Yokohama şehrinde 4 yaşında bir çocuğu ne tür maceralar bekliyor? Mirai of the Future 20 Temmuz 2018’de sinemalarda.

Sinema, anime, müzik