Free! Animesinin 3. Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

“Free!” Ooji Kōji’nin “High☆Speed!” adlı light novel’ından esinlenerek Tokyo Animation’ın çıkardığı bir anime. İlk okulda yüzme kulübü olarak başarılı olduktan sonra yüzmeden uzaklaşan ana karakterlerin lisede erkek yüzme kulübünü kurarak, olgunlaşmalarını resmeder.

 

İlk sezonu 2013 Temmuz’dan Ağustos’a kadar, 2. sezon “Free! -Eternal Summer-” ise 2014 Temmuz’dan Ağustos’a kadar yayınlanmıştı. Bundan sonra çocukluk dönemlerini anlatan “High☆Speed!-Free! Starting Days-” filmi 2015 Aralık’ında çıktı. 2017 Nisan’ında Nanase Haruka odaklı “Free!-Timeless Medley-”in “Kizuna” (bağ) kısmı ve aynı yılın Temmuz’unda Matsuoka Rin odaklı “Yakusoku” (söz) fimleri çıktı. 28 Ekim’de yeni özel seri “Free!-Take Your Masks-” tüm Japonya’daki sinema salonlarında gösterime girdi. Yeni TV animesinin fragmanını da görebilirsiniz.

Ayrıca bu seferki açıklamayla beraber üzerinde yeni TV anime serisinin tanıtım resmi olan bir tanıtım aracı, 30 Ekim’den 5 Aralık’a kadar Shinjuku, Ikebukuro ve Shibuya’da dolaşacak. Ayrıca yeni serinin yayınlanmamış 0. bölümü özel gösterim etkinliği “Kizuna” “Yakusoku”nun açılışı kesinleşti. 1 Kasım’da satışa çıkan Blu-ray ve DVD’si çıkan “Free!Tm Kizuna” filmi ve 6 Aralık’ta satışa çıkan “Free!Tm Yakusoku” filmi paketlerinde, etkinlik biletleri öncelikli satış başvurusu kuponu var.

Free! Animesinin 3. sezonu 2018 yaz aylarında bizlerle olacak.

Free! Animesinin 3. Sezonu

Kaynak: news.livedoor.com

Anime haber ve makaleleri.