Food Wars! Shokugeki no Soma 2. Sezon Duyurusu

Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinin 2016 yılının ikinci kapak konusu açıklandı ve böylece, Yūto Tsukuda ve Shun Saeki’nin Food Wars! Shokugeki no Soma mangasından uyarlanan animenin ikinci sezonunun planlandığı da ortaya çıktı. Açıklanan ilk konuda, manga ile ilgili önemli gelişmelerin duyurulacağı söylenmişti.

Food Wars! Shokugeki no Soma

Duyuru, manganın üçüncü yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde yapıldı. Weekly Shonen Jump’ın sonraki sayılarında yaklaşan anime hakkında daha fazla ayrıntı ortaya konacağı düşünülmekte.

Ayrıca dergide, Aldini kardeşler hakkındaki özel etkinlik animesinin DVD olarak, manganın 18. cildinin özel baskısı ile beraber  2 Mayıs’ta çıkacağı duyuruldu. Özel baskıya ön sipariş vermek için son gün olarak 29 Şubat tarihi belirlenmiş.

Food Wars! Shokugeki no Soma Manga Konusu

Manganın konusu, ailesinin restoranında babasıyla çalışan Soma üzerine kurulu. Soma’nın babası bir mutfak ustasıdır ve Soma, babası ile birlikte sık sık aşçılık mücadelelerine ev sahipliği yapmaktadır. Babası daha sonra, girmenin çok zor olduğu  ve mezuniyet oranının da  sadece yüzde 10 olduğunu, elit bir mutfak okuluna Soma’nın kaydını yaptırır.

Shueisha, 3 Ekim’de manganın  derlenmiş 15. cildini yayınlandı ve 4 Ocak’ta 16. cildini yayımlayacak.