Saygın Manga Ödülü 22. TEZUKA OSAMU Kültür Ödülü Sahiplerini Buldu

Asahi Shimbun Şirketinin sponsorluğundaki 22. Tezuka Osamu Kültür Ödülü’nün sonuçları açıklandı. Ödülü kazanan Noda Satoru’nun Golden Kamuy’i oldu.

tezuka osamu

Golden Kamuy, altın akınının yaşandığı Meiji Döneminin ikinci yarısındaki Hokkaido’da Ainu’ların sakladığı gömülü altınların peşindeki “Ölümsüz Sugimoto” lakaplı eski askerle Ainu kızı Asirpa’yı konu alan bir macera hikâyesi. Shūkan Young Jump’ta (Shueisha) çıkan serinin animesi de yayınlanmaktadır.


Chiba Tetsuya’nın meşhur eseri “Ashita no Joe”

Ayrıca özgün ve yeni ifadeler ya da yenilikçi temalar içeren yazarlara verilen Shinsei Ödülü’nü BEASTARS ile Itagaki Paru kazandı. Kısa Öykü Ödülü’nü “Ōya-san to Boku” ile (Ev Sahibi ve Ben) Yabe Tarō seçildi. Manga kültürünün gelişimine büyük katkıda bulunan kişi veya gruplara verilen Özel Ödül ise 18 yıldan sonra çıkan tankōbanı (belirli ölçütlerde cilt halinde satılan manga) “Hinemosu Notari Nikki,” yıllardır gösteridiği başarı ve manga kültürüne yaptığı katkılardan ötürü Chiba Tetsuya’ya verildi (Ashita no Joe’nin mangakası). 22. Tezuka Osamu Manga Ödülü töreniyse 7 Haziran’da Tokyo Hamarikyu Asahi Hall’da düzenlenecek.


「BEASTARS」1巻「ゴールデンカムイ」1巻

 

Anime haber ve makaleleri.