Pokemon Go Plus eBay’de 100$’ın Üzerinde Satılıyor.

Çıkış tarihi henüz resmen belli olmamasına rağmen Nintendo’nun Pokemon Go Plus cihazı, oyunun giyilebilir 35$’lık ekLentisiyle birlikte, yüksek fiyatıyla  eBay’a hükmediyor.

Giyilebilir eklentinin Temmuz’da çıkması bekleniyordu ama görünüşe göre çıktığı anda bulmak oldukça zor olacak. Basın toplantısında Pokemon Go Plus‘ın Amazon, GameStop, ve Nintendo mağazalarında artık mevcut olmayacağı açıklanmıştı. Cihaz eBay’de satışa mecbur kalmış ve ön siparişlerin fiyatının 100$’dan fazlaya gelmesini garanti etmişti.

Cihaz, akıllı telefonlara Bluetooth ile bağlanıyor ve kullanıcıların ekrana bakmadan eşya toplayıp Pokemon yakalamasına olanak tanıyor. Bir Pokemon yaklaştığında titreşerek haber veriyor ve oyuncular da sadece bir tuşa basarak Pokeball fırlatabiliyor.

Giyilebilir Pokemon Go Plus, Pokemon Go oynamak için gerekli değil ama aktif olarak Pokemon aramazken, Pokemon kaçırmamayı kesinlikle kolaylaştırıyor.

Pokemon Go, çıkışından bu yana %10’luk bir artışla Nintendo’ya büyük bir başarı sağladı. Ayrıca Pokemon Go’nun, Twitter’ın günlük ABD’li kullanıcılarını yakaladığı bildiriliyor. Bu da  oyunun günlük olarak akıllı telefonların %3’ünde oynandığı anlamına geliyor.