Pokemon Go Plus Aksesuarının Çıkışı Eylül Ayına Ertelendi

Pokémon Company , “Pokemon Go Plus” aksesuarının çıkışının ertelendiğini duyurdu.

Firma aslında cihazın çıkış tarihini, her biri yaklaşık 34$ olacak şekilde Temmuz ayının sonu olarak belirlemişti. Pokémon Go uygulamasındaki geliştirmelerden dolayı aksesuarın çıkışı ertelendi ve geliştirilen uygulamayla birlikte cihazın hız performansının artacağı sözü verildi.Şirket ayrıca ertelemede Pokemon Go’nun benzersiz başarısının da rol oynadığını söyledi ve oyunun geniş kullanıcı kitlesi için daha fazla birim üretmek zorunda olduklarını açıkladı.

pokemon go plus çıkış tarihi

Yakınlardaki Pokémonu telefona dayalı olmadan yakalamaya olanak tanıyan cihazı Nintendo geliştiriyor. Oyuncular bu aksesuarı ceplerinde taşıyabildikleri gibi bileklik olarak da takabiliyor. Herhangi bir Pokémon sahaya girdiğinde cihaz titreşerek ya da yanıp sönerek kullanıcıları uyarıyor. Ortadaki beyaz düğmeye basarak Pokemon’a Pokéball fırlatabiliyorsunuz. Ayrıca bir Pokéstop menzilde olduğunda yine beyaz düğmeyle öğeleri durdurabiliyorsunuz.

Pokémon Şirketi cihazın, insanların yürürken oyun için telefon kullanımını azaltacağını ve bunun da daha güvenli olacağını söylüyor.