PLAYSTATION STATE OF PLAY: Sunumda Duyurulan 5 YENİ OYUN

Playstation State of Play

Dün gece Türkiye saatiyle 01:00’da yapılan Playstation State of Play etkinliğinde birçok tanıtım fragmanı gösterildi. Bunların arasından ilk defa gösterilen 5 oyunu sizler için derledik.

1. Tekken 8

TEKKEN 8 PLAYSTATION STATE OF PLAY SUNUMU

Efsane dövüş oyunu serisi Tekken‘in 7 yıldır beklenen yeni oyunu Tekken 8 dün gece yayınlanan duyuru videosuyla oyuncu karşısına çıktı. Belli ki daha geliştirme aşamasının başlarında olan oyunun çıkış tarihine dair bir ipucu dahi verilmeyen videoda sadece beklememiz gerektiği söyleniyor.

2. Like A Dragon: Ishin!

PLAYSTATION STATE OF PLAY SUNUMU

Ryu ga Gotoku ya da batıda bilinen ismiyle Yakuza serisinin 2014 yılında PS3 için ”sadece Japonya‘da” yayınlanan seriden bildiğimiz karakterlerle bir samuray macerası yaşadığımız ”spinoff” u için yeni bir remake yapılıyor ve bu sefer batılı oyuncuların da beğenisine sunuluyor.

Oyun için verilen çıkış tarihi ise Şubat 2023.

3. Pacific Drive

PLAYSTATION STATE OF PLAY SUNUMU

Yapımcı stüdyonun tabiriyle bir first-person driving survival oyunu olan Pacific Drive, Ironwood adlı küçük stüdyonun ilk oyunu. Kuzeybatı Amerika‘nın ormanlar ve dağlardan oluşan coğrafyasında gizemli yaratıkları arabımızla ezeceğiz gibi görünen oyun farklı ve eğlenceli gözüküyor.

Oyun için verilen çıkış tarihi ise 2023.

4. Synduality

Yayıncılığını Bandai Namco‘nun yaptığı yeni post-apokaliptik RPG oyunu Synduality yapay zeka Mechlerle insanların birlikte çalışıp hayatta kalmasını konu alıyor. Nadir AO kristalleri için diğer insanlarla savaşacağımız bir online modu da bulunan oyun 2023 yılında Xbox Series X/S, PC ve PS5 için çıkış yapacak.

5. Rise of the Ronin

Ubisoft‘un Japonya‘da geçecek bir Assassin’s Creed duyurmasının hemen ardından Nioh serisiyle tanıdığımız Koei Tecmo ve Team Ninja ortaklığında yeni bir Açık Dünya Aksiyon-RPG duyuruldu. 1863 yılının endüstrileşmeye başlamış Japonyasında geçecek bu oyun gayet temiz ve eğlenceli duruyor.

Oyunun vaat edilen çıkış tarihi ise 2024.

Sizin Playstation State of Play’de dikkatinizi çeken oyunlar hangileriydi?