Oyun Silahları İçerisinden En Etkileyici 10 Tanesini Listeledik

Evet yine bir “Dünden Bugüne” oyun serisinde beraberiz. Bugünkü listeyi yaparken açıkçası çok kararsız kalacağımız belliydi, öyle de oldu. Oyun tarihinde akıllarda iz bırakmış, bizlerinde birer tane edinmek istediği o etkileyici silahlardan 10 tanesini sizler için sıraladık. Oyun silahları listesinde eksik gördüğünüz silahları yorum olarak yazarsanız seviniriz. Ayrıca diğer Dünden Bugüne oyun listelerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ashbringer – World of Warcraft

İlk kez Alexandros Mograine tarafından kullanılan, daha sonra Tirion Fordring tarafından kullanılan ve onunla özdeşleşen efsanevi Paladin kılıcı. Legion ek paketi ile bizlerin de kullanabilmesi ayrıca bir güzel.

Covenant Energy Sword – Halo

Covenant İmparatorluğunun askerlerinin kullandığı enerji kılıçların yeri Halo severlerin kalbinde ayrıdır.

Plasma Cutter – Dead Space

Isaac Clarke’in uzayın bilinmezliğinde en büyük destekçisi olan bu efektif silah isteğimize göre atış şekillendirebilmesi ile oldukça farklıydı. Yaratıkların uzuvlarını keserken bize yaşattığı o tatmin duygusu için kendisine teşekkür ediyoruz.

Mk2 Lancer Assault Rifle – Gears of War

Marcus Fenix ve arkadaşlarının o sert haline o kadar güzel uymuş ki bu silah… Silahın alt kısmına entegre testeresi ile meşhur olan ve gelen rakipleri ağaç keser gibi kesmek gibi özellikleri bulunan silah listemizde olmazsa olmazlardan.

Gravity Gun – Half-life 2

Half-life’ın ikinci oyununda yer çekimini kontrol etmemizi sağlayan Gravity Gun oldukça zevkli ve de estetik. Half-life 2’nin ne derece harika bir oyun olduğunu düşündüğümüzde daha aşağısı kurtarmazdı zaten.

Handheld Portal Device – Portal

Portal oyununu tamamen bu silah üzerine kurulu. Açtığı portallarla bulmacaları geçmemizi sağlayan bu güzide silah listemizde 5. sırada yer alıyor.

Tau Cannon – Half-life

Half-life’ın ilk oyununda multiplayer oynarken arkadaşlar arasında “duvar delici” diye adıyla da bilinen o bilimin son eseri olan silahtan bahsediyorum evet evet o. Adını çoğumuzun bilmediği o duvarların arkasından geçen, bizi bir anda haritanın diğer ucuna uçuran silah.

Blades of Chaos – God of War

Kratos intikamı uğruna tüm Olympus’a savaç açtığında en eski ve en çok kullandığı, uçlarına zincir bağlı o iki kılıcı bize sağladığı o doyurucu kombo imkanlarının yanı sıra görselliği ile de tek kelime ile harika.

Hidden Blade – Assassin’s Creed

 

Assassin’s Creed oyunlarının olmazsa olmazı bileğimizin altında yer alan ve her an sinsice bir düşmanımızı öldürmeye yarayan küçük, etkili ve efsane bir silah oyun silahları listesinde yerini alıyor.

Rebellion – Devil May Cry

Oyun

Ve geldik bir numaraya… Sparda’nın oğlu Dante’nin hack’n slash türüne kattığı harika kılıç Rebellion listemizde ilk sırada yer almaya hak kazanıyor. Ebony & Ivory adlı 2 adet tabancası da olsa Dante’nin daimi silahı her zaman için Rebellion olmuştur.