Dünden Bugüne FİLMDEN UYARLAMA En İyi 10 OYUN

Evet yine yeni bir “Dünden Bugüne” oyun listesi ile karşınızdayız. Bugünkü temamız en iyi film oyunları. Mümkün olduğunca güncel ve filmleri ile paralel ilerleyen 10 film oyunu seçmeye çalıştık umarız beğenirsiniz. Diğer Dünden Bugüne” oyun listelerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Lego: Star Wars

Star Wars film dünyası içinde en sağlam hayran kitlesine sahip yapım. İlk çıktığında Lego: Star Wars bazı kesimlerce tepki toplasa da oyun ile paralel ilerleyen hikayesi ve de oynanabilir bir çok karaktere sahip olması ile genel olarak oldukça beğenildi.

 

James Cameron’s Avatar: The Game

Avatar ilk çıktığında, hatta çıkmadan önce bile büyük bir ses getirdi film dünyasına. Oldukça da başarılı bir film ortaya çıkaran James Cameron’ı hepimiz tebrik ettik. Peki ya oyunu ? Açıkçası liste de en vasat film oyunu bu bana kalırsa. Filmdeki güzel atmosferi yansıtmayı başarsa da oynanabilirlik açısından sınıfta kalıyor. Ama Avatar filmini seven, Pandora ile biraz daha vakit geçirmek isteyenler için yeterli bir deneyim olacaktır.

 

X-Men Origins: Wolverine

İçerisinde rezalet bir Deadpool uyarlaması ile oldukça dalga geçilen bu filmin oyunun bu kadar güzel olacağını tahmin etmek oldukça zordu. Logan’ın öfkesini oldukça iyi yansıtmayı başaran güzel bir yapım. Tüm X-Men severlere duyurulur.

Spider-Man 2

Örümcek Adam ve açık dünya… Birbirine çok yakışan iki şey. 2004 yılında çıkan ve açık bir dünya da ağlarımızla oradan oraya süzüldüğümüz, ana hikaye yapmayı ya da aylak aylak gezmeyi bize bırakan başarılı bir aksiyona sahip Spider-Man 2 listede 7. sırada yer alıyor.

Lord Of The Rings: Return of The King

Başarılı bir film oyunu yapmak çok zordur. Ama başarılı, hatta bir efsanenin oyununu yapmak çok çok zordur. Lord Of The Rings: Return of The Kings Aragorn’un hayaletler ile görüşmeye gittiği yerden başlıyor ve filmin sonuna kadar sürüyor. 3 yolu olan hikaye ile bizleri Aragorn, Legolas veya Gimli’den biriyle oynadığımız Path of Kings’e, Gandalf ile Path of Wizard’a ve Sam ile Path of Hobbits’e sürüklüyor. Oyunun diğer bir artısı ise co-op oynanabilir olması. Tek makine üzerinden arkadaşınız ile co-op oynayarak müthiş bir deneyim elde edebilirsiniz.

The Warriors

1979 yapımı çete savaşlarını konu alan filmin uyarlamasını yapan Rockstar Games, bizi aksiyona doyurmuştu bu oyun ile. New York’ta bir çete üzerinden ilerleyen oyunun oldukça fazla şiddet içerdiğini belirtelim.

GoldenEye 007

Ben Bond. James Bond… Ajan dendiğinde ilk akla gelen isim olan James Bond’un 1995 yılında baş rolünde Pierce Brosnan’ın oynadığı yapımdan 2-3 sene sonra çıkan oyunu GoldenEye 007, bizlere ajan ve birer beyefendi olmanın ne demek olduğunu gösteriyor.

The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay 

Çıktığı döneme göre oldukça başarılı grafiklere sahip, film ile eş ilerleyen hikayesi ve de bir o kadar başarılı dövüş sistemi ile filmi kadar başarılı bir yapım olmayı başarıyor The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay.

 

Jurassic Park: Operation Genesis

film oyunu

Liste de filme paralel gitmeyen tek oyun olan Jurassic Park: Operation Genesis’i listeye almasam kendime ihanet etmiş olurdum. İlk izlediğimde beni en çok etkileyen film Jurassic Park’tı. İlkokul çağındaki bir çocuğun dinozor görmesi o çocuk için dünyalara bedel olsa gerek. Neyse biz oyuna dönelim. Oyun klasik tycoon türünde, inşa et, geliştir, değiştir. Gelen müşterilerin korku ve tatmin derecelerinin de sizi etkilediği, isterseniz Jurassic Park’ın o efsane sarı yeşil arabasının da kontrolünü alıp tur atabildiğiniz oldukça detaylı bir yapım.

 

The Lord Of The Rings: The Battle For Middle Earth

Ve geldik bir numaraya… Hiç şüphesiz en başarılı Yüzüklerin Efendisi yapımı olan The Battle For Middle Earth bizleri o müthiş evrene sokan, film ile eş giden, Mirkwood okçularından, Rohirrim’e, Aragorn’dan Gandalf’a bir çok karakter ile oynama fırsatı veren muazzam bir RTS oyunu. Oyunun açılışında ki o harita, oyun içindeki yapılar, Minas Tirith, Barad-dûrMiğfer Dibi o kadar güzel yapılmış ki tek kelime ile kusursuz. İlk elime geçtiğinde aralıksız 14 saat oynayarak bitirmiştim bu oyunu. Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir oyun.