PIRATES OF THE CARRIBEAN TIDES OF WAR: Karayip Korsanları ile Denizlere Hükmedin

Akıllı telefon uygulaması olarak JOYCITY tarafından geliştirilen Pirates of the Carribean Tides of War (iOS / Android) adlı oyun adından da anlaşılacağı gibi Karayip Korsanları adlı sinema filminden uyarlanan bir akıllı telefon uygulaması. Oyuncular gemilerinin kaptanı olarak, diğer gemilerle savaşacak ve düşmanlarını alt etmeye çalışacak. Engin denizlerde üstesinden gelmeleri gereken tek şey düşmanlar değil tabi ki. Dalga ve fırtınaların da bulunduğu bir anlamda simülasyon oyunu.

DENİZLERİN HAKİMİ OLUN

Jack Sparrow, Bill Turner, Hector Barbossa gibi sinema filmlerinde gördüğümüz pek çok karakteri oynayabiliyoruz. Üstelik yalnızca karakterler değil filmin senaryosu da korunmuş. Her gün yanımızda taşıdığımız cep telefonlarımızda veya diğer mobil cihazlarımızda Karayip Korsanları dünyasında maceradan maceraya koşmanın ne kadar eğlenceli olabileceğini düşünün.

Oyuncular değerli maddeleri toplayacak veya düşmanları alt edecek. Diğer oyuncularla karşılaştığında, onları yenebildiği takdirde onların hammaddelerine veya diğer değerli eşyalarına el koyma şansına da sahip olacak.

Akıllı telefonlara yönelik olacak olan bu oyun standart bir sistem üzerinde rahatça çalışabilir. Üstelik açıklayıcı bir eğitim kısmı da mevcut. Bu tür oyunlar oynamaya alışkın olmayan oyuncuların bile rahatlıkla oynayabileceği türden eğlenceli bir yapım olduğu söylenebilir.

 

 

Aynı sunucu üzerinde diğer oyunculara karşı oynayabilirsiniz. Diğer oyuncuları alt ettiğinizde elde edeceğiniz hammaddeler veya değerli eşyalar ile daha hızlı bir şekilde level atlayabilirsiniz. Bunu NPC’lerden elde edeceğiniz değerli eşyaların etkililiği ile kıyaslayarak anlayabilirsiniz. Ancak düşmanlarla savaşırken dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü oldukça sağlam yapılmış ve ince düşünülmüş bir strateji savaşı söz konusu. Yanlış yaptığınız küçük bir hamle bir anda yenilmenize ve her şeyinizi kaybetmenize neden olabilir.

Tides of War

 

Denizlerde korsanlığa soyunan oyuncular çeşit çeşit silahları da ele geçirebilir. Gemilerini güçlendirmek için gereken yelken, odun, top gibi çeşitli malzemelere upgrade/yükseltme yapmak da mümkün. Tides of War adlı bu oyunda asıl amaç her seferinde daha fazla güçlenmek. Her savaştan bir şeyler öğrenmek ve stratejinizi düzgün belirlemek. Düşmanlarla savaşırken ekipmanınız yeterince güçlüyse ve yeteri kadar level atladıysanız, düzgün bir strateji ile alt edemeyeceğiniz hiç kimse yoktur.

Kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.