Battlerite – Oyun İnceleme

BattleriteStunlock Studios firması tarafından 20 Eylül 2016 tarihinde Steam üzerinden PC platformu için satışa sunulan ve şu an için erken erişim aşamasında olan bir MOBA türü oyun. Kesip biçmeye hazır olun!

1920x1080

Battlerite, aksiyon temalı ve takım tabanlı bir arena oyunu. Oyunda, yıkılması istenilen kule yok, eşya satın alma dükkanı yok, öldüğünüz zaman yeniden dirilme yok. E, pekiyi ne yapacağız? Aslında, oyunun sizden yapmasını istediği şey çok basit; rakibinizi parçalara ayırarak, turu kazanmak. Eğlenceli bir amaç değil mi? Oyunun geniş bir online sunucu yelpazesi var ve neredeyse birçok farklı bölgeden kişilerle takım arkadaşı olabiliyorsunuz. Oyunda 2v2, 3v3 tarzında savaş seçenekleri mevcut. Gelelim Battlerite’in karakter çeşitliliği ve özelliklerine. Oyunda şu an için 15 karakter/şampiyon mevcut. Bu karakterler kendi arasında 3 sınıfa ayrılıyor. Şimdilik oyunda, sıcak temas (melee), menzil (ranged) ve destek (support) sınıflarının her birinden 5 şampiyon var.

battlerite

Oyunda, önceden bahsettiğimiz üzere herhangi bir npc dükkanı bulunmuyor. Fakat, her raunda başlamadan önce oyun sizden, kendi adını da taşıyan Battlerite kartlarından birini seçmenizi istiyor. Her şampiyonun kendine has özellikleri var. Bu seçeceğiniz Battlerite kartlarının kimisi bir özelliğinize can yenileme, kimisi de hasar gücü gibi geliştirmeler ekliyor. Öyle ki, seçeceğiniz kartlar çok kötü giden bir mücadeleyi değiştirmenize dahi olanak sağlayabiliyor.

battlerite_01

Battlerite’de enerji tabanlı bir dövüş mekaniği mevcut.  Düşmana her başarılı normal saldırı, size enerji kazandırıyor ve belli bir süre sonra da arenaların belli bölgelerinde enerji topları oluşuyor. Bu enerji toplarını toplayarak tam donanımlı bir hale geliyorsunuz ve öldürücü vuruşu gerçekleştiriyorsunuz. Ayrıca, eğer savaş esnasında takım arkadaşınız ölürse kendisi kaybolsa da enerjisi arenada duruyor ve siz de bu enerjiyi alabiliyorsunuz. İşte bunu yaparsanız hiç beklenmedik bir anda düşmanlarınıza zor anlar yaşatabilir ve arenada fırtına gibi esersiniz.

battlerite2

Oyunun grafikleri, öyle çok mükemmel olmasa da genel beğeniye uygun dizayn edilmiş diyebiliriz. Karakterler, özel vuruş efektleri, çevre detaylandırmaları ve oyunun oldukça makul bir depolama alanına gereksinim duyması bu anlamda başarılı. Ayrıca karakterlerin seslendirmeleri ve atmosfer müzikleri de son derece özenle hazırlanmış diyebiliriz. Eğer MOBA türü oyunları seviyor ve artık farklı bir içeriğe sahip oyun denemek istiyorsanız Battlerite tam olarak aradığınız oyun diyebiliriz. Oyuna, Steam üzerinden 31 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:
  • İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü
  • İşlemci: Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel HD 3000
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 1500 MB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX Compatible
Oyun dünyasından incelemeler ve makaleler yazıyorum.