Yeni Resident Evil: Bio-Terror VR, Sanal Gerçeklik Oyunu

Geçtiğimiz Ekim ayında Capcom, Resident Evil’in arkasındaki ekibin konsol oyunlarının yanı sıra sanal gerçekliğe de odaklandığını açıklamıştı. Capcom bunu açıkladığında VR oyunların amacının gerçek bir üç boyutlu korku deneyimi yaşatmak olduğunu söylemişti  bu da halk arasında bir gün gerçekten VR Resident Evil oyununun yaratılacağı söylentilerine neden olmuştu. O gün nihayet geldi ve klasik hayatta kalma-korku türü oyunu sanal gerçekliğe taşıyan Resident Evil: Bio-Terror duyuruldu.

Bu konuyla ilgili çok az bilgi var ama Resident Evil: Bio-Terror’ün, FP tarzı Resident Evil: The Umbrella Chronicles’ten daha çok Sega’nın House of the Dead‘ine benzeyeceğini biliyoruz. Ama tabii bu bilgi belirsizliği ortadan kaldırmıyor.

Dubai’deki Hub Zero
Dubai’deki Hub Zero

Buradaki en önemli nokta oyunun sadece Dubai’deki Hub Zero eğlence parkını ziyaret edenler arasında oynanacak olması. Capcom’un Dubai’yi seçmesi biraz garip görünse de,Dubai’de  güçlü bir oyun topluluğu var ve oyunu dünya çapında piyasaya sürmeden öncesi için mükemmel bir test bölgesi.

Eğlence parkındaki tek oyun Resident Evil: Bio-Terror olmayacak, Capcom oyunun diğer oyunlara karşı ne kadar tercih edildiğiyle ilgili bir kıyaslama da yapmak istiyor.Eğer popüler bir tercih olursa Dubai dışına çıkması fazla uzun sürmeyecektir.