Gözlere Şenlik: XBOX ONE X İçin “DAY Z”ye 4K/30 FPS Modu!

DayZ’nin Xbox One X sürümüne 4k/30 fps modu eklenmesi planlanıyor.

DayZ oyunun yapımcı şirketi Bohemia Interactive, Day Z’nin Xbox One ve Xbox One X sürümleriyle ilgili sürümleriyle ilgili hayran sorularını yanıtladı. Bu yanıtlarda şirketin oyun için gelecek planlarına dair işaretler görüyoruz.

“DayZ” yapım ekibinin Twitter hesabına göre (@dayzdevteam), “DayZ” Xbox One X’te 1080p/ 50~60fps olarak oynanabiliyor ve 4K/30fps de seçeneği de şu an planlanıyor. Xbox One sürümüyle PC sürümü oyuncularının karşılaşmasına dair bir soruya verilen yanıttaysa böyle bir şey teknik olarak mümkün olsa da oyunda büyük bir dengesizliğe yol açağı için böyle bir şey planlanmadığı belirtildi.

Buna ek olarak, PS4 için bir sürümün geliştirilmesi gündeme geldi. DayZ ekibinin bu PS4 sürümü üzerinde çalıştığı ve daha fazla detayın ileride paylaşılacağı söylendi. Oyunun PC sürümü için mod ekleme desteğinin 2018’in sonlarına doğru gerçekleşecek ve BETA aşaması sırasında uygulamaya sokulacak. Açıklamaya göre modlama yayımlanacak ilk BETA sürümünde olmasa da kesinlikle BETA aşaması içinde bu özellik gelecek.

 

Sinema, anime, müzik