UNREAL’in Özel Etkinliği “UNREAL FEST WEST 2018” Nisan’da Başlıyor!

Unreal Engine kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney’nin de Japonya’ya gelerek katılacağı Unreal Fest West 2018, Kyoko Computer Gakuin’de 21 Nisan tarihinde kapılarını açacak. Epic Games sponsorluğunda düzenlenen olan etkinlikte Unreal Engine 4 motoruyla üretilen oyunlar masaya yatırılacak. 2014 yılından beri her yıl düzenli olark yapılan bu konferanslar hem Kansai bölgesinde hem de Kanto bölgesinde yer alıyor. Unreal Engine’in çalışma prensibini ayrıntılarıyla öğrenmek isteyen herkesin katılabileceği Unreal Fest, bir anlamda atölye çalışması gibi oluyor.

Dragon Ball FighterZ

Bu yılki temel tema Fortnite üzerine olacak ve ayrıca DragonBall FighterZ çalışmalarını da tanıtmak için platform işlevi görecek. Ele alınacak temel konular bu şekilde olsa da elbette ki sadece bunlarla sınırlı değil. Sekiz farklı ürünün tartışılacağı, verilne bilgiler arasında. Bunlar arasında dikkatleri en çok çeken oyunlar arasında State of Unreal da yer alıyor. Bilindiği bu da Tim Sweeney‘nin CEO’su olduğu Epic Games‘in bir ürünü. Bu etkinliğin adından da anlaşılacağı üzere (GDC=Game Developers Conference) bir çok kişinin dört gözle beklediği önemli bir etkinlik.

Dahası, bu etkinlik sadece konferansla sınırlı da kalmıyor. Ürünlerin tanıtım ve satışının yapıldığı fuar alanı, anlık yarışmaların düzenlediği ve ödüllerin dağıtılacağı bir köşe de katılımcıları bekliyor olacak. Etkinlikte ”Öğrenciler başta olmak üzere pek çok kişinin Unreal Engine’in neler yapabileceğini görmesini istiyoruz.” şeklinde bir amacın güdüldüğü anlaşılıyor. Katılmak isteyenler aşağıdaki link üzerinden kayıtlarını tamamlayıp yerlerini ayırtabilir. Yoğun bir ilgiyle karşılaşılacağı öngörülen Unreal Fest West için acele etmekte fayda var.

 

UNREAL FEST WEST

Epic Games oyun yapım şirketinin son zamanlarda en popüler olan oyunu ve hatta PUBG (Player Unknown Battleground) oyunu ile rekabet edecek düzeye gelmiş olmasını göz önünde bulundurarak bu oyun hakkında da özet niteliğinde birtakım bilgiler dahil etmeyi düşündük.

Fortnite, bir bakıma survival yani hayatta kalma oyunu. Belirli sayıda oyuncuların olduğu ve kaynakların sınırlı olduğu bir alanda (üstelik bu alan sürekli daralıyor) diğerlerini öldürerek hayatta kalan tek kişi olmak, oyunun amacı. PUBG ile benzer pek çok yönü bulunsa da grafik olarak çok farklı bir tabana sahip olduğu için (Unreal Engine faktörü) pek çok oyuncunun tercih sebebi. Diğer yandan, online bir multiplayer oyunu olmasına rağmen iki oyunun da bu kadar stabil olması ve göz dolduran grafiklere sahip olması, açıkçası beklentilerin çok üstünde olduğunu gösteriyor.

Rekabetin güzel bir şey olduğunu ve iki tarafı da sürekli gelişime mecbur bıraktığını bir kez daha görmüş oluyoruz.