THE LAST GUARDIAN İçin Yeni Oynanış Videosu Paylaşıldı

The Last Guardian

Önce önümüzde ki ay çıkması planlanan, sonrasındaysa aralık ayına ertelenen Ps 4’e özel olarak çıkacak The Last Guardian ile ilgili 16 dakikalık yeni bir oynanış videosu paylaşıldı.

“Modern Dünyadan, Fantastik Dünyaya Bir Kaçış”

Videoda, oyunun oynanış, puzzle sistemi, grafik ve atmosferi hakkında bilgi edinebiliyoruz. Oyunda bize eşlik eden Trico adlı hayvanın oyun içi kullanımını da kısmen de olsa görebiliyoruz. Kendine has bir grafiği olan The Last Guardian ‘ın atmosferi ise cidden inanılmaz derece de güzel. Hem kapalı, hem açık alanlarda büyüleyici manzaralar bizi bekliyor gibi. Hava dinamikleri ise bir başka dikkat çeken unsur oldu benim için. Trico’nun tüyleri, yollardaki çimlerin hava ile olan etkileşimi oldukça güzeldi. Rüzgara göre oldukça gerçekçi bir şekilde hareket değiştirmeleri ve bunu yapaylıktan uzak tutarak yapmak konusunda oldukça başarılı bir iş çıkarmış Team Ico. Keza Trico’nun hareketleri için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Oyun içinde kullanılan dil atmosferi pekiştirmek açısından oldukça başarılı şekilde entegre edilmiş. The Last Guardian‘ın oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz, hepinize iyi seyirler.

Playstation sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

 

Güncelleme

Çok uzun süredir beklediğimiz, ertelemelere rağmen hala heyecanlanarak beklediğimiz oyun için yeni bir fragman yayınlandı. Oyundaki aksiyon sekanslarından kesitlerle, yeni bir fragman yayınlandı.

Fragmanınında oyunun aksiyon sekansları ve de hayvan dostumuz Trico ile birlikte su altına daldığımız bir sahne var. Ayrıca Trico‘nun, benzeri bir başka mitolojik hayvanla karşı karşıya geldiği bir sahne var. Etkileyici bir müzik ile harmanlanan videoyu aşağıda bulabilirsiniz.