Telltale Games, Batman Oyun Serisiyle İlgili Detayları Paylaştı

Telltale Games, Austin, Texas’taki SXSW’da yakında gelecek Batman oyunu hakkında açıklamalarda bulundu. Konsol ve PC platformları için bu yaz piyasaya sürülmesi planlanan oyun,  hem Batman hem de Bruce Wayne karakterleriyle ilgili olacak.

Telltale’in resmi web sitesinde yapılan açıklamada, hikayenin ve senaryonun çalışmalara başlamadan bir yıl önce tamamlandığı, grafiklerin ve sanatsal çalışmaların da yeni tamamlandığı bilgileri yer alıyor. Ayrıca oyun piyasaya sürülmeden hemen önce, oyunun son görünümünü sunacaklarının sözünü de veriyorlar.

IM BATMAN

Web sitede anlatılanlara göre Bruce Wayne, Gotham’a Wayne Enterprises‘ı kullanarak yardım ediyor fakat yaptığı şeyler Dark Knight olarak kendisine her zaman iyi sonuçlar getirmiyor. Oyuncular Wayne olarak iyi ya da kötü yaptıkları her şeyin bedelini Batman olarak ödüyorlar Ayrıca Batman olarak iyi ya da kötü yaptıkları her şeyin bedelini de Wayne olarak ödüyorlar.

Oyun iki kişiliği olan bir kişinin seçimlerinin her iki hayatına olan etkilerinin ağırlığını taşıyor.

Söylediklerine göre, Caped Crusader’a yeni bir bakış açısı getirmişler ve hikayede Batman’le ilgili, herhangi bir çizgi romanı, filmi ya da anime serisini takip etmemişler. Ayrıca oyunda Nightwing ya da Robin karakterleri de bulunmuyor.Bruce Wayne ve Batman oyunda  Alfred Pennyworth, James Gordon, Renee Montoya ve Vicki Vale ile etkileşim içinde olacak.