FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

Kanalımıza Abone Olursanız Seviniriz

SONY, Yeni Nesil Konsol Üzerinde Çalıştığını Resmi Olarak Doğruladı

0

Sony, şu anda PlayStation 5 olarak adlandırmayacak olsalar da, sonunda yolda başka bir konsolun olduğunu doğruladı. Yeni nesil konsol için henüz detay bulunmuyor.

Financial Times'a konuşan Sony CEO'su Kenichiro Yoshida, "Bu noktada, yeni nesil bir donanımın olması gerektiğini söyleyebilirim" dedi. Ancak Yoshida bir isim vermedi veya bu donanımın hangi formda olduğunu söylemedi.

Sony'nin yeni bir konsol geliştirmeye başlaması büyük bir sürpriz değil.Sony yöneticileri yeni donanım üzerinde çalışmakta olduklarını açıkça kabul ederek, resmi ve detaylı bir duyurunun beklenenden daha yakın olabileceği düşüncesini uyandırdılar.

Kanalımıza Abone Olursanız Seviniriz

FT, kaynaklarının yakında çıkacak olan konsolun "PS4'ten büyük bir ayrımı temsil edemeyeceğini ve temel mimarinin benzer olacağını" söylediğini bildirdi.

Yeni Nesil Konsol

Nintendo'nun hibrid konsolu Switch'in başarısı yadsınamaz. Ayrıca Microsoft, Project XCloud duyurusunu  (Oyuncuların internete bağlı herhangi bir cihazda oyun oynamalarını amaçlayan) da yapmış durumda. Sony'nin de her ikisine benzer yaklaşımlarda bulunacağına dair bazı söylentiler mevcut.

Yeni nesil konsol söylentileri arasında Microsoft cephesinden bakacak olursak, Xbox'ın bir sonraki cihazına, Scarlett kod adı verildiği ve bilindik donanım ve bir "stream/akış cihazı" olmak üzere iki şekilde geleceği de var. Nintendo, görünüşe göre dışarıda kalmayacak gibi görünüyor, gelecek yıl için bir Switch yükseltmesi planlamaktalar.

Fanzade Destek

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.