“SHADOW OF THE COLOSSUS” Yapımcılarından İlgi Çekecek Bir Açıklama Var

Shadow of the Colossus’u PlayStation 4 için yeniden yapıp büyük beğeni toplayan Bluepoint Games, yeni bir remake üzerinde çalışıyor.

EuroGamer’ın haberine göre, Bluepoint Games yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Bluepoint‘in sahiplerinden biri ve başkanı olan Marco Thrush, “Shadow of the Colossus“u yeniden yapma projesinin, Bluepoint’i AAA oyunları yapabilecek bir sanat yetisine ulaştırdığını söyledi. Buna ek olarak, bir sonraki hedeflerinin sanat hatlarını (özellikle video oyunları için: sanat öğeleri üretip projeye katma süreci), oyun motorlarını ve sanatçıların iş akışlarını iyileştirmeyi planladıklarını; Shadow of the Colossus’tan daha büyük olan bir sonraki projeleri için bu iyileştirmelere ihtiyaç duyacaklarını belirtti.

SHADOW OF THE COLOSSUS

Şirketin teknik müdürü Peter Dalton da “Shadow of Colossus“un geliştirilmesi sürecinde Bluepoint’in hem çalışan sayısı hem de yetenek açısından büyüdüğünü ekledi.

Dalton, şimdiye dek orijinal içerik üretme ve bunun üstüne inşa etme hususunda yeterince durmadıklarının vurgusunu yaptı ve Bluepoint’in de remake ya da platform taşıma dışında kendi yeni içeriğini üretme konusuyla ilgilendiğini söyledi.

Shadow of the Colossus’dan daha büyük olduğu belirtilen proje hakkında henüz hiçbir açıklama yapılmadı fakat stüdyonun hayranları merakla yeni gelişmeleri bekliyor.

Sinema, anime, müzik