PUBG Yapımcısı Oyundan Kazandığı Paranın Hayatını Çok Değiştirmediğini Söyledi

PUBG Yapımcısı Oyundan Kazandığı Paranın Hayatını Daha Pahalı Şarap İçmesi Dışında Çok Değiştirmediğini Söyledi

PlayerUnknown’s BattleGrounds, geçtiğimiz Mart ayında Steam’de erken erişime açıldı ve kısa sürede gezegenin en büyük oyunlarından biri haline geldi. Bitmemiş haliyle, “30 Dolarlık Açlık Oyunları simülasyonu”  13 milyon kopya sattı ve gün geçtikçe bu sayı artmaya devam ediyor. Bu yılın ilerleyen zamanlarında gelecek olan Xbox One versiyonu satışların daha da artmasını sağlayacak. Oyunun bu büyük başarısı tabi ki de oyunun yapımcısı Brendon Greene‘ye, nam-ı diğer, Playerunknown, kişisel olarak da yaradı. Kendisi şu an ekonomik olarak güvende ama parasını savurganca araba ya da malikane gibi şeylere harcamıyor. PAX’da GameSpot’a konuşan Greene hayatının değişmediğini söyledi.

PUBG yapımcısı Greene’in hayatındaki en büyük değişiklik artık otellerde yaşıyor olması. Bunun sebebi ise PUBG’yi tanıtmak için sürekli geziyor olmasıymış. Mesela Greene TwitchCon için California’dayken bir kaç gün sonra PAX Aus için Melbourne’e uçmuş. Work and travel tarzı işinin günlük yaşantısına güzel gözlükler ve pahalı şarap dışında çok da etkisi olmamış.

Bir sonraki öğünümün nereden geleceğini düşünmeme artık gerek yok, bence güzel bir şey” diyen Greene “Kızım artık endişelenmek zorunda değil. Artık ona güzel bir yaşam sağlayabilirim. Günlük yaşantım çok değişmedi. Aynı kıyafetleri giyiyorum, dışarı çıkıp paramla gösteriş yapmıyorum. Ama güzel bir Prada gözlük koleksiyonum var. Arada kendime güzel bir şişe şarap alıyorum. Onun dışında hayatım hala aynı. Artık daha çok geziyorum ve bu harika bir şey, gerçekten.”

Greene’nin para kazandığı tek şey PUBG değil. H1Z1 oyununun Battle Royale modunda da imzası olan Greene oradan da para kazanıyor. Röportaja “Bu kadar harika bir takımım olduğu için şanslıyım. Çalışan insanları tanıyorum. Gerçekten çok zeki insanlar ve bizim bu projeyi batırmamız oldukça zor. Bunu bilmek beni çok rahatlatıyor.” diyerek devam etti.

Röportaja genel olarak oyuna olan tepkiden bahsederek devam etti. Bluehole’un oyunun bu kadar büyük olacağını beklemediğini belirten Greene oyunun anlık oyuncu sayısının 2 milyona ulaştığını, Valve’ın DOTA 2 ve CS: GO gibi oyunlarını büyük bir farkla geride bıraktığını söyledi. PUBG’nin bu kadar büyümesinde oyuncuların çok büyük katkısı olduğunu ve herkese çok minnettar olduğunu da ekledi.