PUBG MOBILE’da İyi Olmanızın Sebebini Bulduk: BOTLAR!

Fortnite’ın mobil dünyasına atılmasından sonra PUBG Mobile’ın çıkması bizleri şaşırtmamıştı. Oyuncular hevesle PUBG Mobile’ı indirdikten sonra ilk maçlarının neredeyse hepsini kazandıklarını dile getirdiler, birçoğu diğer platformlarda bu tarz oyunlar da iyi olmasalar bile…

PUBG MOBILE

Aslına bakarsanız bunun bir nedeni var. İlk kez PUBG Mobile’da bir oyuna girdiğinizde çoğunlukla botlardan oluşan maçlara yerleştiriliyorsunuz ve seviyeleriniz arttıkça, botlar yerine gerçek insanlarla birlikte maça giriyorsunuz. Bu da ilk maçları rahatça kazanmanıza olanak sağlıyor tabii ve ilerledikçe zorluklarla karşılaşmaya başlıyor olacaksınız!

PUBG’nin mobil sürümünde yetenekli olduğunu düşünen oyuncular için bu biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak, oyuncuların ilk kez PUBG Mobile oynadıkları zaman olumlu bir deneyim yaşamalarını sağlamanın akıllıca bir yolu bu. Ayrıca deneyimli oyuncular için, erken eşleşmeler oyunun kontrollerine daha kolay alışmalarını sağlamaya yardımcı olacaktır, çileden çıkarak öğrenmek yerine kazanarak öğrenmek daha tatlı olsa gerek.

Bizler geliştiricilerin neden bu yolda ilerleme kararı aldığını anlayabiliyor olsak bile, bu durum bazı hayranları üzebilir. Sonuçta, bir PUBG maçı kazanmak birçok insan için nadir bir durum olabiliyor ve zaferlerinin sadece botlar sayesinde olduğunu öğrenen oyuncular için biraz cesaret kırıcı olacaktır. Bazı oyuncular bu konuda kandırıldığını düşünebilir ve oyun hakkındaki düşüncelerini değiştirebilir.

Oyunun botlarını test etmek isteyen herkes oyunu telefonuna indirebilir ve tüm yaygaranın neyle ilgili olduğunu görebilir!

PUBG Mobile şu anda hem IOS hem de Android cihazlarda mevcut!