PREY’in DLC’sinde Ay’ı Ziyaret Edeceğiz Gibi Görünüyor

Prey’in vasat satışlarına rağmen, Arkane vazgeçmiyor ve görünüşe göre geçen yılki RPG hayranları için büyük bir sürpriz hazırlıyor ve hadi Ay’a gidiyoruz.

Arkane’in Prey reboot’u aslında mucizeydi. Prey 2‘nin Human Head versiyonu iptal edildiğinde, Prey 2’nin haklarının sonuna gelinmiş gibi görünüyordu. Ancak Bethesda, Arkane stüdyolarından vazgeçmedi ve Dishonored, Dark Messhiah gibi oyunların yaratıcılarına serinin geleceği ile ilgilenmesini istedi.  Eleştirmenlere göre, stüdyo harika bir iş çıkardı, ancak oyun PC’de satılan 600 binin üzerinde kopya ile iyi bir satış yakalayamadı.

Mart ayında Bethesda, Arkane’nin oyunculara Ay’ın sırlarını gezme ve keşfetme şansı verecek yeni bir genişleme üzerinde çalıştığını gösteren kısa bir gif yayınladı. Gizemli Pytheas laboratuvarlarının, doğrudan Ay’ın kraterlerinden birinde yer aldığı yer görünüyor.  DLC’nin 10 Temmuz 2018’de yayınlanacağı veya açıklanacağı dair açıklamalar da var. Bu tarih, Bethesda’nın E3 basın toplantısının da 10 Haziran’da gerçekleşeceği oldukça anlamlı. Bu yüzden bunun bir tür tesadüf olduğunu düşünmek zor.

Steam’in oyunun başarı listesinde ortaya çıktığı için DLC’yi duyurmaları sadece bir formalite olacak. Firma tanıtım görselinde “Ay’a bir adam koyduğuna inanıyor olsaydınız” şeklinde gayet açık bir söz eklemiş.

Bu da gizemli gif.

Prey’in kısa tanıtımı:

Prey’de, 2032 yılında Ay’ın yörüngesindeki bir uzay istasyonu olan Talos I’de uyandın. İnsanlığı sonsuza dek değiştirmeyi amaçlayan bir denemenin ana konusu sensin – ama işler çok yanlış gitti. Uzay istasyonu düşman uzaylılar tarafından taşınıyor ve şimdi avlanıyorsunuz. Talos I’in ve kendi geçmişinin karanlık sırlarını kazarken, istasyonda bulunan araçları, zekanızı, silahlarınızı ve zihin bükme yeteneklerinizi kullanarak hayatta kalmanız gerekir. Talos I’in ve gemideki herkesin kaderi senin ellerinde.