Mini Oyun Bilgisayarı ; Cebinize Sığacak Kadar Küçük

Sürekli aktif olmak istediğiniz bir oyun arıyorsunuz ama taşınabilir oyun cihazlarından pek hoşlanmıyor musunuz? Peki ya size  oyun oynayabileceğiniz ve cebinize sığacak kadar minicik bir bilgisayardan bahsetsek ? Yeni Windows 10, oyun konsollarında tam olarak bunu sunuyor. Mini Oyun Bilgisayarı denen aletin ebatları oldukça küçük ama vaadettiği şeyler çok.

3DS XL şeklinde hizmet veriyor gibi görünse de, GPD’nin yeni cihazı aslında mini bir oyun PC’si. Geek’in haberine göre bu cihazın fiyatı yaklaşık  500$ ve her tür oyun için ödeme yapılabiliyor. Çok küçük olduğu için etkin bir gücü olmayacak ama GPD’nin yapmaya çalıştığı şey gerçekleşirse, Steam ve GOG gibi oynamanız için geniş bir oyun seçeneği sunacak ve Xbox One  oyunlarını direkt cihazdan oynayabileceksiniz. Resimden Windows 10 oyun konsolunun klavyesiyle birlikte  3DS ‘ye benzediğini görebilirsiniz. Ayrıca D-ped ile tamamlanan entegre edilmiş bir  kontrol pedi, başparmak kaydırıcıları, dört yüzlü butonlar ve yan butonlar da bulunuyor.

[button color=”” size=”” type=”square” target=”” link=””]Eğer bunu iyi bir yatırım olarak düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız zira ilk 2000 kişi cihaza 299$’dan sahip olabilecek. Daha sonra fiyatının 499$ olması bekleniyor.[/button]

Mini Oyun Bilgisayarı

Indiegogo sitesinde mini oyun bilgisayarı sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

5.5 inç ( yaklaşık 14 cm) olan bu cihazla, PC oyunlarını, flash oyunlarını , Xbox ve Steam oyunlarını oynayabilirsiniz. Ayrıca mikro SD kartı eklemek için bir yuvası, HDMI çıkışı, Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 desteği de bulunuyor. 4GB RAM ile çalışan cihaz Atom işlemciyle 64GB depolama alanına sahip.