MINECRAFT Windows 10 İle Ücretsiz!

Minecraft Windows 10

Minecraft Windows 10 şerefine ücretsiz beta sürümü ile geliyor.

Microsoft bugün Windows 10’u piyasaya sürdü. Bu da demek oluyor ki artık Minecraft’ın  Win10 için olan beta sürümünü oynayabiliriz. Minecraft’ı geliştiren Mojang, bu ayın başlarındaki Minecon 2015 sırasında, Minecraft’ın orijinal PC/Mac versiyonu sahibi olan 20.3 milyon kişinin, Windows 10’daki beta sürümünü ücretsiz oynayabileceğini duyurmuştu. Dün bloğundaki yazısında bunu detaylı bir şekilde anlattı.

minecraft windows 10
minecraft windows 10

Minecraft Windows 10 ‘da nasıl ücretsiz oynanır?

Yapacaklarınız aslında çok basit. Minecraft sahibiyseniz, Mojang hesabınıza girdiğinizde Redeem butonunu göreceksiniz..(Mojang, güncellemeler devam ettiği için butonu göremezseniz panik olmamanızı, bunun normal olduğunu söyledi) Redeem’i tıkladıktan sonra Microsoft hesabınıza girip talimatları takip ederek Beta sürümüne ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Minecraft’ın bu beta sürümüne Windows 10’u kullandığınız sürece Windows Store’dan 9.99 dolara sahip olabilirsiniz.

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.


Oyunda, beş adet oyun tipi bulunur. Hayatta kalma modu, Minecraft’taki ana oyun modlarından biridir. Ayrıca oyuncu, isterse End’e gidip ejderhayı öldürüp oyunu bitirebilir. Hayatta kalmada genellikle amaç; keşfetmek, yapı yapmak ve eğlenmektir. Oyuna yıllar içinde farklı özellikler ve modlar gelmiştir.

Daha fazla oyun haberi ve içerikleri için sitemizi takip etmeyi unutmayın.