HARRY POTTER: HOGWARTS’IN GİZEMİ Macerasına Az Kaldı! (Ön Kayıtlar ve Tanıtım Videosu)

Heyecanla beklenen RPG oyunu Harry Potter: Hogwarts’ın Gizemi, Google Play üzerinden ön kayıtlara açıldı. Ayrıca yeni bir resmi tanıtım videosu yayınlandı!

Warner Bros. Interactive Entertainment‘ın alt dalı olarak kurulan Portkey Games tarafından yapılan bu mobil oyun, RPG’nin tüm nimetlerinden yararlanarak istediğimiz gibi kişiselleştirebildiğimiz karakterleri yaratmamıza ve seçimlerimizle Hogwarts’ta eğitim almamıza imkan sağlayacak. (Bu satırları yazarken bile heyecandan titriyorum.)

Harry Potter: Hogwarts’ın Gizemi, birbirinden güzel içerikler barındırıyor

Yeni yayınlanan tanıtım videosu, yıllardır beklediğimiz o Hogwarts mektubu gelmesiyle başlıyor. Yani oyunda Hogwarts’ta eğitim alırken kendi seçimlerimizi yaparak farklı farklı maceralara atılmak mümkün olacak. Okula kayıt olurken 4 binadan birine seçileceğiz ve büyü derslerine, etkinliklerine katılacağız. (Kalpli göz emojisine dönüştüm yazarken.)

Bugüne kadar yapılan hiçbir Harry Potter oyununa benzemeyen oyunda ilerledikçe, yeni sihirli güçler ve beceriler elde ettikçe görünüşümüzü de değiştirebileceğiz. Hatta evcil hayvana bile sahip olabileceğiz. Derslere girip o derslerden geçmek için büyüler öğreneceğiz. Karşılaşacağımız gizemli olayları çözmek ve görevleri bitirmek için derslerde başarılı olmak ve yeteneklerinizi geliştirmek zorunda olacağız. Yeteneklerimiz geliştikçe yeni bölgeler, büyüler ve sihirli yetenekler keşfedebileceğiz. Üstelik istediğimiz gibi arkadaşlıklar kurabileceğiz -ya da düşmanlar edineceğiz. Yapacağımız her seçim bir cadı veya büyücü olma yolunda gelişimimizi etkileyecek.

HARRY POTTER: HOGWARTS'IN GİZEMİ

Oyun, zaman olarak Harry Potter‘ın doğması ve Hogwarts‘a başlamasının arasında (1980ler) geçtiği için aşina olduğumuz karakterlerin çoğunu göremeyecek olsak da  Bill Weasley ve Nymphadora Tonks‘un hala öğrenci olduğu zamanda olacağımız için onlarla karşılamamız ve Profesör McGonagall‘dan, Severus Snape‘den vs ders almamız mümkün olacak! (Dumbledore‘u ve Snape‘i görünce hüzün çökebilir…)

 

Oyunu büyük bir merakla beklerken oyun indirilebileceği zaman size bildirim gelmesi için Google Play‘den ön kayıt yaptırmayı unutmamanız gerektiğini hatırlıyor ve heyecanıma ortak olmanız için tanıtım videosunu aşağıya bırakıyorum.